Nedostatok personálu, chýbajúce certifikáty. Testovanie v Bardejove sprevádzajú problémy

Ľudia čakajúci pred odberným miestom Bardejovské Kúpele (Zdroj: SITA)

Začiatok pilotného testovania v Bardejove sa nezaobišiel bez problémov, ktoré musela operatívne riešiť armáda v spolupráci s mestom Bardejov. Išlo napríklad o chýbajúce certifikáty o absolvovaní testu, absencia zdravotníckeho materiálu, ale aj nedostatok personálu.

Pre problémy sa však s oneskorením začalo testovanie v Bardejovských Kúpeľoch, kde chýbal zdravotnícky materiál a personál. Problém sa ale podarilo do pol jedenástej vyriešiť a s testovaním začať.

Na materiál čakajú aj v miestnej časti Bardejovská Zábava, kde začnú testovať až od 14:00. Na odberných miestach sa od rána tvoria dlhšie rady, priebeh je ale pokojný.

Na vine nie je samospráva

Ako uviedol hovorca mesta Bardejov Štefan Hij, drvivá väčšina problémov nie je zavinená samosprávou. „Prijímame však všetky kroky, aby sme ich v súčinnosti so štátnymi orgánmi operatívne riešili. Na mestský krízový štáb postupujú informácie o postupnej normalizácii situácie na všetkých 14-tich odberných miestach. Prosíme všetkých o pochopenie, ohľaduplnosť a zodpovednosť,“ uviedol Hij.

„Začínam byť mierny optimista, že napriek problémom, ktoré tu vznikli, dopadne všetko dobre. Improvizujeme ale naďalej. Vznikla totiž otázka, čo so stanmi, keď sa zotmie. Mesto už preto zabezpečovalo svetlá pre všetky vonkajšie miesta,“ dodal viceprimátor Bardejova Vladimír Savčinský.

Plán testovania

V meste Bardejov vytvorili 14 odberných miest, kde prebehnú odbery denne od piatka 23. do nedele 25. októbra. Testovanie bolo naplánované v čase od 8:00 do 20:00. Odberné miesta sú viditeľne označené písomnou informáciou. Testujú odborní pracovníci, teda zdravotnícky personál a na priebeh dozerajú vojaci aj príslušníci polície. Okres Bardejov, ktorý má zhruba 77-tisíc obyvateľov, má od začiatku pandémie potvrdených 1 536 prípadov ochorenia COVID-19.

Pilotné plošné testovanie na COVID-19 sa okrem okresu Bardejov koná aj v troch okresoch na Orave, pre ktoré takisto platia opatrenia prijaté Ústredným krízovým štábom. Na celkovo 235 odberných miestach v rámci dvoch regiónoch má byť otestovaných celkom 180-tisíc ľudí. Na testovaní sa bude podieľať viac ako 2 500 vojakov, policajtov, hasičov, zdravotníkov a administratívnych pracovníkov.

SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

12

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter