Lionel Messi si v stredu prebral šiestu Zlatú kopačku v kariére

Lionel Messi (Zdroj: SITA)

Argentínsky futbalista Lionel Messi si šiestykrát v kariére prevzal prestížnu individuálnu trofej Zlatá kopačka. Tridsaťdvaročný rodák z Rosaria si túto poctu vystrieľal 36 gólmi vo farbách katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona v ročníku 2018/2019 španielskej Primera División.

Messi v hodnotení top kanonierov na starom kontinente triumfoval pred Kylianom Mbappém z Paríža St. Germain, ktorý napokon zakončil ligovú sezónu s 33 gólmi na konte. Messi nadviazal na prvenstvá z edícií 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013, 2016/2017 a 2017/2018.

“Najčastejšie sa síce bavíme v klube o Lige majstrov, je to niečo špeciálne, no ligová súťaž je nemenej dôležitá,” poznamenal Messi podľa periodika Marca a nezabudol sa poďakovať rodinným príslušníkom a svojim spoluhráčom.

V hľadisku stredajšej slávnosti nechýbali Messiho najbližší – manželka Antonella či dvaja z ich troch synov Thiago a Mateo. Takisto spoluhráči Luis Suárez či Jordi Alba.

V histórii futbalu nemá fenomenálny Argentínčan konkurenciu v tejto štatistike, štyrikrát získal Zlatú kopačku Cristiano Ronaldo z Portugalska a ďalších deväť futbalistov si ju vybojovalo po dva razy.

Zaujímavý je pohľad do Messiho štatistík, keď získal Zlatú kopačku. Najviac gólov “nasúkal” v ročníku 2011/2012, vtedy bolo na jeho konte okrúhlych 50 presných zásahov. O rok neskôr mu na trofej stačilo aj 46 gólov, v ďalších prípadoch vrátane minulej sezóny to bolo vždy po 40 zásahov.

Počas slávnostného popoludnia Messi odpovedal aj na otázky detí. Priznal, že nevykonáva žiadne domáce práce a v prípade potreby vždy požiada o pomoc. Pri otázke o spánku hovoril o dôležitosti vankúša. “Ak už zaspím, tak popri mne môže prejsť aj kamión a nezobudí ma to,” poznamenal hviezdny futbalista.

Jedna z otázok smerovala aj na stravovanie, Messi pri odpovedi vyzdvihol dôležitosť zeleniny v jeho jedálničku a celkovo pripomenul potrebu vyváženej stravy.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Mars mal možno v minulosti prstenec

Mars mal možno v minulosti prstenec

Mesiace Marsu by mohli naznačovať, že Červená planéta mala kedysi prstenec. Tvrdia to vedci zo SETI Institute a Purdue University, podľa ktorých by existencia prstenca pred miliardami rokov mohla vysvetliť, prečo má mesiac Deimos neobyčajne naklonenú orbitu. Fobos..