Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

K dištančnému vzdelávaniu sa od pondelka pridávajú všetky školy. Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl. Cieľom je znížiť interakcie medzi ľuďmi na minimum. Žiakom sa tiež presunul dátum jesenných prázdnin.

Školy prejdú na dištančné vzdelávanie od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra. Informoval o tom po rokovaní krízového štábu predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Prechod na dištančnú výučbu neplatí pre detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl. Cieľom tohto opatrenia je limitácia interakcií a prenosu ochorenia medzi rodinami.

Čo žiakov čaká v prípade priaznivého vývoja?

„Ak bude situácia priaznivá, v pondelok 30. novembra 2020 by sa mali žiaci vratit do škôl. Ak nie, bude sa pokračovať v dištančnej vyúčbe,“ napísal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) vo svojom profile na sociálnej sieti.

Tiež uviedol, že od pondelka 26. októbra prejdú všetky vysoké školy na dištančné vzdelávanie na celý zimný semester. Potvrdil tiež presun jesenných prázdnin, a to z 29. a 30. októbra na 30. októbra a 2. novembra a pribudnutie dvoch dní prázdnin v piatok 6. novembra a v pondelok 9. novembra, keďže opäť pôjde o obdobie plošného testovania.

Stredné školy prešli od pondelka 12. októbra až do odvolania na dištančné vzdelávanie.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter