Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil konanie voči Borisovi Kollárovi

Predseda NR SR Boris Kollár počas obhajoby svojho plagiátu (Zdroj: SITA)

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v zákonom stanovenej lehote urobil úkon smerujúci k tomu, aby prestal byť konateľom firmy.

Výbor Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií na dnešnom zasadnutí zastavil konanie voči predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina), pretože zistil, že Kollár v zákonom stanovenej lehote urobil úkon smerujúci k tomu, aby prestal byť konateľom firmy.

Pre agentúru SITA to uviedol člen výboru Ondrej Dostál (klub SaS). Kollár čelil konaniu za porušenie ústavného zákona o ochrane verejného záujmu od 9. júla. Dôvodom je, že bol ako verejný funkcionár štatutárom firmy BSSC.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) výboru vysvetľuje poberanie odmeny za výkon funkcie v bratislavskej mestskej spoločnosti OLO. Dostál doplnil, že výbor si v rámci tohto konania vyžiadal od OLO ďalšie informácie.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter