Slovensko od pondelka zrejme čaká čiastočný lockdown. Majú sa dolaďovať posledné detaily

Premiér Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Slovensko podľa viacerých informácií čaká od pondelka čiastočný lockdown krajiny. Na prebiehajúcom krízovom štábe sa má rokovať už len o posledných detailoch. Od plošného testovania sa neupustí, ale malo by prísť ku kombinácii oboch obrovských opatrení. V najviac postihnutých regiónoch by mal platiť zákaz vychádzania.

Ústredný krízový štáb (ÚKŠ) po dnešnom rokovaní rozhodol o čiastočnom uzavretí našej krajiny. Informujú o tom Hodpodárske noviny. Znamená to napríklad, že od soboty najmenej na deväť dní obmedzia množstvo prevádzok podobne, ako to od štvrtkového rána platí v Česku.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) by to mal oficiálne oznámiť ešte dnes. Tlačový brifíng, na ktorom sa mala verejnosť dozvedieť podrobnosti, sa mal konať už o 15:00. Pre Oravu a Bardejov má údajne platiť zákaz vychádzania od 26. októbra do 1. novembra.

O rovnakom scenári referuje aj televízia Joj, ktorá sa odvoláva niekoľko od seba nezávislých zdrojov. Čiastočný pondelkový lockdown ale nenahradí avizované plošné testovanie, čo povedal aj šéf rezortu obrany Jaroslav Naď. Testovacie sety potrebné pre operáciu Spoločná zodpovednosť dnes už dorazili z Južnej Kórey.

„Čísla sú oveľa horšie, ako som čakal. Budeme musieť prijať nejaké opatrenia,“ povedal pred rokovaním ÚKŠ minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) a posťažoval sa, že minulotýždňové opatrenia ešte nezafungovali.

Priaznivcom lockdownu je aj lekár a predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský. Ten si myslí, že by mal byť hneď. „Vírus sa dá poraziť pred nemocnicami. Keď sa nemocnice naplnia, tam treba už zatiahnuť silno ručnú brzdu…To čo ste videli v iných krajinách, tie prísne opatrenia, silné reštrikcie, tak to má svoj dobeh, tak ako keď zastavíte nákladnú loď, tak ona ešte ide. V tomto prípade je to ešte pár týždňov, ktoré ešte pôjdu a do nemocníc je to ešte taký mesiac“.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

47

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter