Juhokórejské úrady vyšetrujú 13 úmrtí po očkovaní proti chrípke

Záber zo Soulu - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Juhokórejské úrady prešetrujú 13 úmrtí po vakcinácii proti chrípke. Podľa lekára, ktorý vyšetrovanie vedie, je však očkovanie bezpečné a zatiaľ neexistujú dôkazy o tom, že by osoby zomreli v dôsledku neho. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Juhokórejská vláda, ktorá sa už potýka s pandémiou ochorenia COVID-19, v snahe zabrániť rozsiahlemu šíreniu chrípky minulý mesiac spustila masový vakcinačný program. Ten je určený pre 19 miliónov spôsobilých obyvateľov, zatiaľ vakcínu dostalo 13 miliónov osôb.

Prvým človekom, ktorý zomrel dva dni po vakcinácii a ako prvého si ho všimli úrady, bol 17-ročný chlapec. Zvyšní zosnulí boli starší ľudia, pričom prinajmenšom osem z nich boli sedemdesiatnici alebo osemdesiatnici so základným ochorením.

Profesor Kim Čun-kon, ktorý vedie vyšetrovací tím, uviedol, že vyšetrovanie zatiaľ dospelo k záveru, že úmrtia neboli výsledkom vakcíny proti chrípke. Na zosnulých v súčasnosti vykonávajú pitvy a tiež ich otestujú na COVID-19. Kim ubezpečuje Juhokórejčanov, že vakcinačný program je bezpečný a odporučil, aby naďalej pokračoval.

Je to druhý raz, čo sa vakcinačný program stretáva s komplikáciami. Už skôr ho museli na tri týždne pozastaviť po tom, čo vyšlo najavo, že zhruba päť miliónov dávok, ktoré je treba zmraziť, bolo pri prevoze do zdravotníckeho zariadenia vystavených izbovej teplote. Tieto vakcíny úrady stiahli. Nikto zo zosnulých spomínané očkovanie nedostal.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vakcinácia by mohla byť v EÚ do Vianoc, uviedla von der Leyenová

Vakcinácia by mohla byť v EÚ do Vianoc, uviedla von der Leyenová

V Európskej únii (EÚ) by mohli prví občania podstúpiť vakcináciu proti novému koronavírusu už do Vianoc, skonštatovala predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová. Zároveň však upozornila, že členské štáty musia urgentne pripraviť ich logistické siete na..

Odoberajte náš newsletter