NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

Dušan Kováčik (Zdroj: SITA)

Národná kriminálna agentúra vo štvrtok ráno zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Akcia prebehla skoro ráno, bližšie podrobnosti momentálne nie sú známe. Denníku N to potvrdilo viacero od seba nezávislých zdrojov.

Tento rok sa diskutovalo o tom, že Kováčik by mohol prísť o bezpečnostnú previerku a tým aj o svoju funkciu. Prokurátorovi zavaril napríklad fakt, že v roku 2017 vložil na svoj účet v banke viac ako 200-tisíc eur v hotovosti.

Kováčik banke aj polícii tvrdil, že peniaze si požičal od svojho brata. Polícii toto vysvetlenie v tom čase stačilo. Neskôr sa však situácia zmenila. Kováčika na odstúpenie vyzývali aj mnohí politici, ktorí mu spolu s médiami svojho času prisúdili prezývku Pán 61:0, nakoľko ani v jednom prípade, ktorý dozoroval, nepodal obžalobu.

„Opakovane som vysvetľoval, že šesť vecí som zastavil ja, dve boli odstúpené na okresné prokuratúry, dve boli pridelené po prokurátorovi v mesiaci október, keď išiel do starobného dôchodku. Ďalšie dve veci boli vybavené tým spôsobom, že obvinený požiadal o uzavretie dohody o vine a treste. V druhej veci som spracovával obžalobu, ale dostal som informáciu, že obvinený zomrel. Ostali nám štyri veci, ktoré sú živé. Z nich sú tri také, že by mali skončiť podaním návrhu na podanie obžaloby,“ bránil sa vtedy Kováčik.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

13

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter