Pápež: Párom rovnakého pohlavia by sa mali umožniť registrované partnerstvá

Pápež František (Zdroj. SITA)

Pápež František sa vyjadril, že podľa jeho názoru by sa párom rovnakého pohlavia mali umožniť registrované partnerstvá.

Uviedol to v dokumentárnom filme režiséra Jevgenija Afinejevského. Film s názvom Francesco o živote a práci pápeža mal premiéru v stredu na filmovom festivale v Ríme. “Homosexuálni ľudia majú právo žiť v rodine,” povedal pápež František v dokumente. “Mali by sme vytvoriť zákon o registrovanom partnerstve,” konštatovala hlava katolíckej cirkvi. Informuje o tom portál bbc.com.

Autor pápežovho životopisu Austen Ivereigh pre BBC povedal, že najnovšie vyjadrenia “ho neprekvapili”. “Takýto postoj mal ako arcibiskup Buenos Aires,” uviedol Ivereigh. “Vždy odmietal manželstvá párov rovnakého pohlavia. Ale bol presvedčený, že cirkev by mala obhajovať registrované partnerstvá, aby mali právnu ochranu,” dodal.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vakcinácia by mohla byť v EÚ do Vianoc, uviedla von der Leyenová

Vakcinácia by mohla byť v EÚ do Vianoc, uviedla von der Leyenová

V Európskej únii (EÚ) by mohli prví občania podstúpiť vakcináciu proti novému koronavírusu už do Vianoc, skonštatovala predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová. Zároveň však upozornila, že členské štáty musia urgentne pripraviť ich logistické siete na..

Odoberajte náš newsletter