Poslanec Goga má pre porušenie zákona zaplatiť pokutu vo výške šiestich mesačných platov

Ľudovít Goga (Zdroj: SITA)

Poslanec Národnej rady SR Ľudovít Goga (Sme rodina) má pre porušenie zákona zaplatiť pokutu vo výške šiestich mesačných platov. Rozhodli o tom členovia Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií na dnešnom zasadnutí. Agentúre SITA to potvrdil člen výboru Ondrej Dostál (klub SaS).

Goga priznal, že z jeho strany prišlo k porušeniu ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a je si vedomý pochybenia. Dostál doplnil, že Goga zjednal nápravu.

Podnet na Gogu podala Nadácia Zastavme korupciu. Koaličný poslanec podľa nej v majetkovom priznaní neuviedol vlastnú firmu. Podľa rakúskeho obchodného registra bol Goga jediným majiteľom aj konateľom firmy Communications MobiNil GmbH so sídlom vo Viedni.

Členovia výboru sa venovali aj podnetu, ktorý sa týka bývalej šéfky Súdnej rady SR Lenky Praženkovej. Súvisí s nesúladom medzi jej príjmami a majetkami. Podnet podal poslanec Alojz Baránik (SaS). Dostál doplnil, že výbor si od nej vyžiadal dodatočné informácie. „Zároveň požiadal poslanca Baránika, na základe podnetu ktorého sa konanie začalo, aby špecifikoval, akého porušenia zákona sa podľa neho dopustila,” vysvetlil koaličný poslanec.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter