Austrálčan O’Connor vyhral stredajšiu etapu na Giro d’Italia

O'Connor (Zdroj: SITA)

Čo Austrálčanovi Benovi O’Connorovi z tímu NTT Pro Cycling nevyšlo v utorok, vynahradil si na pretekoch Giro d’Italia v stredu. V 16. etape prehral na záverečnom stúpaní súboj so Slovincom Janom Tratnikom, no o deň neskôr v 17. etape si už nenechal ujsť prvenstvo.

Najlepšie zvládol vyvrcholenie 203-kilometrovej trate z Bassana del Grappa s cieľom v známom lyžiarskom stredisku Madonna di Campiglio, počas ktorej boli štyri náročné stúpania. O’Connor sa z vedúcej skupiny odtrhol 7 kilometrov pred cieľom a jeho aktivita napokon slávila úspech.

Stíhaciu jazdu za ním síce nasadil Rakúšan Hermann Pernsteiner (Bahrain McLaren) aj Belgičan Thomas de Gendt (Lotto Soudal) a Rus Ilnur Zacharkin (CCC), ale na Austrálčana nestačil ani jeden z nich. Víťaz vzišiel z 18-členného úniku, ktorý sa od pelotónu odpútal už 157 km pred páskou. Druhý prišiel s odstupom 31 sekúnd Pernsteiner a tretí finišoval De Gendt o 70 sekúnd za O’Connorom.

Ani v stredu sa nič nezmenilo na čele pretekov. Portugalčan Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step) prišiel do cieľa viac ako päť minút po víťazovi po boku ďalších konkurentov v boji o ružový dres a stále má náskok 17 sekúnd pred Holanďanom Wilcom Keldermanom (Sunweb), tretí je tretí je aktuálne Keldermanov tímový kolega Austrálčan Jai Hindley (+2:58 min).

Slovenský jazdec Peter Sagan (Bora-Nasgrohe) rovnako ako v utorok aj v stredu šetril sily do zostávajúceho priebehu Gira. Tridsaťročný Žilinčan je stále druhý v bodovacej súťaži o cyklámenový dres, lídrom je s náskokom 37 bodov stále Francúz Arnaude Démare (Groupama – FDJ).

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter