Matovič prerušil tlačovku Smeru s transparentom. Takmer došlo ku konfliktu

Igor Matovič na tlačovke Smeru (Zdroj: Facebook)

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič spôsobil rozruch na tlačovke Smeru. Počas vystúpenia predsedu strany a expremiéra Roberta Fica Matovič vstal a ukázal transparent. Poslanec Smeru Juraj Blanár vytrhol lídrovi OĽaNO papier z ruky a snažil sa ho vytlačiť spred rečníckeho pultu.

To, čo sa deje je obludné divadlo. Sme sedkami toho, že sa tu hrá jedno obludné divadlo, opozičné a mediálne. Divadlo preto, lebo namiesto toho, aby sme slovenskej verejnosti povedali, čo sa dialo v rokoch 2002 až 2006 počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu, sa snažíte riešiť či som niekde pil alebo nepil kolu. To je úplne nepodstatné,“ povedal Fico v úvode tlačovky.

Nič z nahrávky Gorila ma nedostáva do polohy neetického či nelegálneho správania sa,“ na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda Smeru-SD Robert Fico. Viacerým médiám anonym zaslal email s linkom na zvukovú nahrávku, ktorá má takmer 39 hodín. Má ísť o nahrávku komunikácie aktérov kauzy Gorila, z ktorej bol doteraz známy len analytický prepis.

Matovič s transparentom

Konflikt s Matovičom na tlačovom brífingu Smeru k údajnej nahrávke z kauzy Gorila sa vystupňoval, keď Fico hovoril o tom, že zverejnenie záznamu má podľa neho iba prekryť aktivity pravicovej vlády Mikuláša Dzurindu.

Matovič sa v tej chvíli postavil pred kamery a ukázal papier na ktorom bola vytlačená jediná veta: „Fedor Flašík vybral 250 (miliónov) na stranu a 80 si dodatočne nechal“.

Poslanec Smeru Juraj Blanár vytrhol lídrovi OĽaNO papier z ruky a snažil sa ho vytlačiť spred rečníckeho pultu. Keď Matovič odmietol priestor opustiť, Fico a ostatní členovia Smeru odišli bez zodpovedania otázok novinárov.

Podľa Matoviča nie je táto jedna veta z údajného záznamu odposluchu v analytickom prepise uniknutom ešte v roku 2011, keď vznikla kauza Gorila. Mal ju povedať Robert Fico v konšpiračnom byte počas stretnutia s Jaroslavom Haščákom z Penty.

Na incident už na sociálnej sieti stihol reagovať napr. poslanec Progresívneho Slovenska Martin Poliačik. „Čo potrebuje v deň zverejnenia Gorily Robert Fico k tomu, aby nemusel odpovedať na otázky novinárov? Igora Matoviča,“ napísal na sociálnej sieti.

Zhoda so spisom

Pasáže sa majú zhodovať s prepismi známymi z minulosti. Polícia a prokuratúra v tejto súvislosti uviedli, že nevedia, akú nahrávku dostali médiá, preto sa k záležitosti nemôžu vyjadriť.

Spis Gorila zahŕňajú písomné záznamy z odpočúvania konšpiračného bytu na Vazovovej ulici v Bratislave v rokoch 2005 až 2006. Obsah tvorili prepisy rozhovorov medzi viacerými politikmi a osobami z finančných skupín. Na internete sa objavili v závere roka 2011 a výrazne ovplyvnili predvolebnú kampaň pred parlamentnými voľbami v marci 2012.

Vtedajší minister vnútra Daniel Lipšic potvrdil, že Slovenská informačná služba akciu Gorila naozaj uskutočnila a od roku 2012 kauzu vyšetruje špeciálny tím. Skupina Penta, ktorej spolumajiteľ Haščák sa v spise spomína, tvrdí, že štát nepoškodila. Nahrávku sprístupnenú médiám označila za nezákonný materiál. Podľa spisov byt navštívili viacerí politici z čias druhej Dzurindovej vlády, ale aj predseda Smeru-SD Fico.

— Tomáš Pilz, SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...