Roglič víťazom úvodnej etapy na Vuelte

Primoz Roglič (Zdroj: SITA)

Víťaz minulého ročníka spravil prvý krok k obhajobe titulu, keď nechal  za sebou všetkých ašpirantov na celkové prvenstvo.

Už prvý výsledok ukázal, kto by mal byť ten najlepší jazdec tohtoročnej edície španielskej Vuelty. Úvodná etapa, ktorá smerovala do baskického mesta Eibar, mala kopcovitý charakter. Tento rok si šprintéri prídu na svoje len štyrikrát, preto sa o Vuelte hovorí ako o najťažšej grand tour sezóny. Na trati čakali cyklistov štyri stúpania. Za zmienku stojí to posledné, ktoré bolo kategorizované ako stúpanie prvej triedy. Pred etapou sa všetci zhodli, že práve tam sa bude lámať chlieb. Na Alto de Arrate s priemerným sklonom 7,7 % sa nakoniec radoval Roglič.

Kapitulácia Frooma

Movistar nechal v etape pre svojich lídrov srdce. Už pred stúpaním na Puerto de Udana (6 km, 2,3 %) 75 kilometrov pred cieľom sa začalo poriadne pretekať. Na ďalšom stúpaní prišla snáď prvýkrát v kariére studené sprcha pre Chrisa Frooma. Zubami nechtami sa ešte udržal pár sekúnd za hlavným polom, ale bolo vidieť, že neprišiel vo svojou typickej forme. Pred rozhodujúcim stúpaním bola na čele už len skupina jazdcov pre celkové poradie. Ineos sa mohol spoľahnúť už len na Ricarda Carapaza, kedže Froome už veľmi zaostával. Tímový kolega Rogliča Sepp Kuss si zjavne priniesol formu z Tour a nasadil prvý útok na kopci Arrate. Držali sa ho jazdci ako Chaves, Carthy, Martin a Mas. Za nimi sa vytvorila stíhacia skupina zložená s vrchárskych mien ako Valverde a Domoulin.

Hlavná skupina prekonala prudké stúpanie a vedená Kussom mierila do posledného kilometra. Opäť sa ukázala prepracovaná stratégia tímu Jumbo – Visma, keď Primož Roglič vyrazil kilometer pred cieľovou páskou a víťazstvo už nepustil z rúk. Obliekol si už niekoľkýkrát červený dres. Slovinec prišiel v etape prekvapivo o najväčšieho konkurenta. Chris Froome totižto prešiel cieľom s mankom až 11 minút na víťaza.

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter