Počas februára až septembra v USA zomrelo o 300-tisíc ľudí viac ako v predošlých rokoch

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Od vypuknutia pandémie koronavírusu do konca septembra v USA zomrelo o 300-tisíc ľudí viac ako v rovnakom období v predošlých rokoch. Informovalo o tom americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), ktoré zmapovalo počet nahlásených úmrtí a porovnalo tieto údaje s inými rokmi.

Zistilo, že zvyčajne v USA od začiatku februára do konca septembra zomrie približne 1,9 milióna ľudí, ale v tomto roku to bolo takmer 2,2 milióna, čo bol rast o 14,5 percenta.

CDC uviedlo, že približne dve tretiny zvýšeného počtu úmrtí súviseli s nákazou koronavírusom. Podľa predstaviteľov CDC je však pravdepodobné, že koronavírus zohral rolu aj pri ďalších úmrtiach. Napríklad ľudia s príznakmi srdcového infarktu možno váhali, či majú ísť do nemocnice, ktorá bola preplnená pacientmi s koronavírusom.

Najviac nadmerných úmrtí, bolo medzi ľuďmi vo veku od 75 do 84 rokov, a to približne 95-tisíc. Počet úmrtí v tejto skupine tak bol o 21,5 percenta vyšší ako vo zvyčajných rokoch. Avšak najväčší relatívny prírastok nadmerného počtu úmrtí, a to o 26,5 percenta, bol medzi ľuďmi vo veku od 25 do 44 rokov. Počet úmrtí vo veku menej ako 25 rokov mierne klesol.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vakcinácia by mohla byť v EÚ do Vianoc, uviedla von der Leyenová

Vakcinácia by mohla byť v EÚ do Vianoc, uviedla von der Leyenová

V Európskej únii (EÚ) by mohli prví občania podstúpiť vakcináciu proti novému koronavírusu už do Vianoc, skonštatovala predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová. Zároveň však upozornila, že členské štáty musia urgentne pripraviť ich logistické siete na..

Odoberajte náš newsletter