Európska rada vyzvala členské štáty, aby pokračovali v úsilí o koordináciu aktivít v súvislosti s koronavírusom

Taliansky policajt kontroluje automobil v čase karantény v Lombardsku (Zdroj: SITA)

Európska rada vyzvala Radu Európskej únie (EÚ), Európsku komisiu (EK) a členské štáty, aby pokračovali v úsilí o celkovú koordináciu, najmä pokiaľ ide o karanténne opatrenia, cezhraničné vyhľadávanie kontaktov, stratégie testovania, spoločné posudzovanie testovacích metód, vzájomné uznávanie kontaktov a dočasné obmedzenie ciest do EÚ, ktoré nie sú nevyhnutné. Uvádza sa to v informatívnom materiáli Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR), ktorý dnes vláda vzala na vedomie.

Z materiálu ďalej vyplýva, že Európska rada v súvislosti s vývojom a distribúciou vakcín proti ochoreniu COVID-19 zdôraznila potrebu spoľahlivého procesu povoľovania a monitorovania, vybudovania očkovacej kapacity v EÚ, ako aj spravodlivého a tiež cenovo dostupného prístupu k očkovacím látkam.

„V členských štátoch EÚ sa prejavuje únava obyvateľstva z pandémie, ktorá sa prejavuje nerešpektovaním opatrení, šírením konšpirácií či stratou dôvery v inštitúcie,“ uvádza sa v materiáli.

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) s cieľom posilnenia motivácie občanov dodržiavať protiepidemiologické opatrenia navrhol, aby EÚ vypracovala spoločnú komunikačnú kampaň, ktorá by apelovala na zmysel pre zodpovednosť. Zároveň zdôraznil, že od efektívnej komunikácie je závislé aj úspešné nasadenie vakcín.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vakcinácia by mohla byť v EÚ do Vianoc, uviedla von der Leyenová

Vakcinácia by mohla byť v EÚ do Vianoc, uviedla von der Leyenová

V Európskej únii (EÚ) by mohli prví občania podstúpiť vakcináciu proti novému koronavírusu už do Vianoc, skonštatovala predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová. Zároveň však upozornila, že členské štáty musia urgentne pripraviť ich logistické siete na..

Odoberajte náš newsletter