Lintner: Tak blízko policajnému štátu nebolo Slovensko od novembra 1989

Mobilné testovanie (Zdroj: SITA)

Plošné testovanie na ochorenie Covid-19, ktoré vláda Igora Matoviča (OĽaNO) naplánovala na prvé dva novembrové víkendy sa nestretáva s pochopením u obyvateľov, ale ani u prezidentky Zuzany Čaputovej. Hlava štátu varuje, že ak má byť testovanie naozaj dobrovoľné, tak ho vláda nemôže podmieňovať tým, že uvalí karanténu na tých, čo sa odmietnu prísť testovať. Pred takouto podmienenou dobrovoľnosťou varuje aj Klub 500 a publicista Ľubomír Lintner varuje pred zavedením policajného štátu.

Prezidentka Čaputová trvá na tom, že celoslovenské plošné testovanie by malo byť úplne dobrovoľné, teda neprítomnosť na testoch by nemala byť nijako sankcionovaná. Navyše vyjadrila hlava štátu nespokojnosť s tým, že nebola o pripravovanom testovaní vládou vopred informovaná. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) pritom uviedol, že jeho kabinet na plošnom testovaní pracoval už od začiatku októbra.

Pred dobrovoľným testovaním, ktoré bude zabezpečovať aj armáda, varujú aj zástupcovia Klubu 500. Podobne ako prezidentka aj združenie najväčších slovenských zamestnávateľov naráža na slová predsedu vlády o tom, že testovanie bude síce dobrovoľné, ale tí, čo sa na ňom odmietnu zúčastniť budú musieť zostať na 10 dní doma v karanténe. Podľa výkonného riaditeľa Klubu 500 Tibora Gregora je to rovnaké, ako keby ľuďom povedali, že ak chcú mať 10 dní voľno, tak nech nejdú na testovanie.

„Nie sme proti testovaniu, no takýmto chaotickým a nepripraveným spôsobom bez komunikácie sa podobné akcie nerobia! So zamestnávateľmi a s firmami, kde pracujú ľudia nepretržite, nikto nehovorí! Prevádzky si nemôžu dovoliť nechať ľudí doma. Netýka sa to pritom len priemyselnej výroby, ale aj iných segmentov,“ vyhlásil Gregor.

Krok od policajného štátu

Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) sa vláda o desaťdňovej karanténe pre tých, ktorí sa testovania nezúčastnia, ešte rozhoduje. To však nemení nič na tom, že tento nápad z dielne Matovičovho kabinetu, ktorý nemá vo svete obdoby, sa stretáva aj s tvrdou kritikou verejnosti.

Proti pripravovanej akcii na plošné testovanie Slovákov sa ozval aj bývalý poslanec NR SR, novinár a publicista Ľubomír Lintner. Ako pamätník Novembra 1989 varuje pred tým, aby sa Slovensko nestalo policajným štátom, v ktorom budú ľudia kontrolovaní a sankcionovaní za to, že sa „dobrovoľne“ nezúčastnia na testovaní.

„Taká koncentrácia dodatočných pokynov, predstáv, žiadostí o vyplnenie formulárov, prosieb a zároveň vyhrážok, zavadzajúcich slov o tom, ako testovaním ‚zahubíme‘ vírus sa od predsedu vlády, ministra zdravotníctva a ministra obrany hneď tak v niektorej krajine nevidí. Slovensko sa stáva jednotkou. Od Novembra 1989 nebola táto krajina tak blízko policajnému štátu, ako sa to zatiaľ javí v súvislosti s chystaním testovaním na vírus Sars-CoV-2 v dňoch 31.10. – 1.11. a 7.11.-8.11,“ uviedol Lintner na svojom facebookovom profile.

Taká koncentrácia dodatočnych pokynov, predstáv, žiadostí o vyplnenie formulárov, prosieb a zároveň vyhrážok,…

Posted by Lubomir Lintner on Tuesday, 20 October 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

81

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter