Ukrajina zaradila celé územie Slovenska do červenej zóny

Štátna hranica, ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Ukrajina zaradila celé územie SR od nedele 18. októbra do červenej zóny, teda medzi krajiny s vysokou mierou nákazy. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Podmienkou vstupu na územie Ukrajiny pre ľudí prichádzajúcich z krajín s vysokou mierou nákazy, vrátane občanov SR, je preukázanie sa negatívnym RT-PCR testom na ochorenie COVID-19, ktorý nie je starší ako 48 hodín. Druhou možnosťou je povinná izolácia v domácom prostredí do obdržania negatívneho výsledku testu na COVID-19, ktorý bude vykonaný na Ukrajine. Rezort diplomacie zároveň upozorňuje, že domáca izolácia je monitorovaná prostredníctvom mobilnej aplikácie Zostaň doma.

Zároveň osoby, ktoré vstupujú na územie Ukrajiny, sa musia preukázať poistnou zmluvou alebo potvrdením o poistení liečebných nákladov spojených s observáciou a liečbou COVID-19. „Poistenie musí byť platné počas celého pobytu na území Ukrajiny a uzatvorené v poisťovacej spoločnosti, ktorá má zastúpenie alebo partnerskú poisťovňu na území Ukrajiny alebo prostredníctvom poisťovacej spoločnosti,“ dodalo MZVEZ SR. Štátna pohraničná služba Ukrajiny odporúča uzatvorenie online poistenia prostredníctvom štátneho portálu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany Klaudia Tannerová bola pozitívne testovaná na koronavírus. Je už druhou členkou rakúskej vlády infikovanou novým vírusom. Rakúska tlačová agentúra APA citovala rezort obrany, ktorý v nedeľu uviedol, že ministerka sa cíti dobre a bude pracovať..

Odoberajte náš newsletter