Prezidentka: Príprava na celoplošné testovanie je detailná, OS SR potvrdili podľa hlavy štátu svoj vysoký kredit

Prezidentka SR Zuzana Čaputová (Zdroj: SITA)

Príprava na celoplošné testovanie je detailná a Ozborojené sily SR (OS SR) tak potvrdili svoj vysoký kredit aj v rámci organizovania tejto akcie. Uviedla to na tlačovej konferencii prezidentka SR Zuzana Čaputová po zasadnutí Bezpečnostnej rady SR.

Ako dodala, stojí si za tým, že testovanie by malo byť dobrovoľné, a teda neprítomnosť na testoch by nemala byť sankcionovaná. OS SR nie sú podľa nej jediné, ktoré zabezpečujú úspešnosť akcie, sú nimi aj samosprávy. Dôležitým bodom je pre hlavu štátu aj stav slovenského zdravotníctva. V tejto súvislosti uviedla, že „má slovo“ ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO), že akcia neohrozí poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach.

Vláda na mimoriadnom rokovaní v nedeľu 18. októbra schválila návrh na celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska na koronavírus. Hlavná časť testovania sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra a od 6. do 8. novembra. Pilotné testovanie bude 23. až 25. októbra v okresoch Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov. Testovať sa bude antigénovými testami, štát ich objednal približne 13 miliónov. Zatiaľ nie je jasné, či testovanie bude povinné alebo dobrovoľné.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter