Matovič by preferoval aj testovanie na hraniciach

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) by popri plošnom testovaní obyvateľstva privítal aj antigénové testovanie osôb, ktoré prekračujú hranice. Uviedol to na tlačovej besede po dnešnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR. Zároveň povedal, že koaličná rada dospela k zhode v tom, že ten, kto sa na plošnom testovaní nezúčastní, bude musieť ostať v desaťdňovej karanténe. Na testoch sa zároveň budú môcť zúčastniť aj cudzinci žijúci v SR.

Ako doplnil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), už 2 600 záujemcov spomedzi zdravotníkov sa prihlásilo ako dobrovoľníci pre plošné testovanie. Testovacie tímy by mali pozostávať z ôsmich osôb, konkrétne vojakov, policajtov, zdravotníkov a zástupcov samospráv. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) doplnil, že separátne bude testovanie realizované napríklad v domovoch sociálnych služieb alebo väzenských zariadeniach.

Personál, ktorý sa zúčastní na testovaní, bude testovaný pred ním aj po ňom. Naď doplnil, že ľudia, ktorí žijú dlhodobo bez vychádzania na verejnosť, nemajú povinnosť sa na ňom zúčastniť. „Naším cieľom je vyhnúť sa lockodownu,“ zdôraznil.

Premiér zároveň vyzval verejnosť, aby počas testovania obmedzila mobilitu. Neodporúčal by ani, aby sa ľudia z iných regiónov išli dať otestovať na Oravu alebo do Bardejova, kde sa testovanie uskutoční už tento víkend. Hrozí tam totiž podľa neho zvýšené riziko nákazy. Počas testovania budú mať ľudia zároveň podľa premiéra pridelené orientačné termíny vzhľadom na abecedné poradie ich mien, aby sa zabránilo tvoreniu veľkých skupín.

Predseda vlády tiež opätovne vysvetlil, prečo o nápade plošného testovania neinformoval skôr prezidentku Zuzanu Čaputovú. „Potreboval som mať potvrdené, že tie testy tu budú,“ zdôraznil. Myslí si však, že ne dnešnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR zodpovedal hlave štátu všetky otázky. „Pocit bol, že odchádzala spokojná,“ dodal.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter