Podpora teroristov, útoky na spojencov. Americká politička volá po vylúčení Turecka z NATO

Tulsi Gabbardová (Zdroj: SITA)

Známa americká politička Tulsi Gabbardová navrhuje započatie procesu pre vylúčenie Turecka z NATO. Dôvodom sú jeho početné aktivity v rozpore s hodnotami spolku. Od podpory teroristov, cez konflikty so spojencami či riziko rozpútania vojny s Ruskom až po vysielanie islamských radikálov proti Arménom.

Niekdajšia kandidátka na funkciu prezidenta Spojených štátov a členka Snemovne reprezentantov Tulsi Gabbardová navrhuje vylúčenie Turecka zo Severoatlantickej aliancie (NATO). Vyplýva to z rezolúcie predloženej 16. októbra.

Dôvodom sú útoky Turecka na sily a spojencov USA, pokračujúca podpora teroristických organizácii, porušovanie zbrojného embarga do Líbye, pretrvávajúci konflikt s Gréckom a s tým súvisiace porušovanie medzinárodného práva, provokovanie konfliktu s Ruskom či zapájanie sa do konfliktu v Náhornom Karabachu v podobe vysielania džihádistov proti Arménom. Za zmienku tiež stojí fakt, že Tureckého prezidenta v minulosti nazvala „radikálnym islamistickým megalomanom“.

Tulsi Gabbardová, ktorá je príslušníčkou Demokratickej strany, dlhodobo presadzuje názory, ktoré sú v rozpore s oficiálnou zahraničnopolitickou líniou amerického establišmentu, hoci v domácich témach vyčnieva z priemeru podstatne menej.

Dvakrát sa stretla so sýrskym prezidentom Bašárom Assadom a je skeptická voči údajnému použitiu chemických zbraní z jeho strany. Administratívu exšéfa Bieleho domu Baracka Obamu kritizovala za odmietnutie tézy, že skutočným nepriateľom USA je islamský extrémizmus. Odmietla zabitie iránskeho generála Kásema Soleimáního a kritizuje neoliberálny/neokonzervatívny vojensko-priemyselný komplex vo všeobecnosti.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

17

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Predseda vlády Durínska sa ospravedlnil za komentáre o Merkelovej

Predseda vlády Durínska sa ospravedlnil za komentáre o Merkelovej

Predseda vlády nemeckej spolkovej krajiny Durínsko Bodo Ramelow sa ospravedlnil za to, že nedávno označil kancelárku Angelu Merkelovú prívlastkom „malá Merkelová“. Uviedol, že ho to mrzí, pretože sa neúmyselne správal ako „macho“. Ramelow vyslovil ľútosť nad výrazom „Merkelchen“,..

Odoberajte náš newsletter