Schôdza NR SR sa začala minútou ticha za zosnulého lekára, o celoplošnom testovaní bude informovať premiér

Predseda vlády SR Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Poslanci si v úvode 16. schôdze Národnej rady (NR) SR minútou ticha uctili lekára z Oravy, ktorý zomrel v pondelok 19. októbra. Ide o prvé úmrtie zdravotníka diagnostikovaného na ochorenie COVID-19 na Slovensku. Program októbrovej riadnej schôdze bude kratší.

Na tú ďalšiu zákonodarcovia presunuli niekoľko poslaneckých návrhov, dôvodom je situácia okolo koronavírusu. Začiatkom minulého týždňa poslankyňa Jana Žitňanská (Za ľudí) naznačila, že na najbližšej riadnej schôdzi sa možno odložia všetky body, ktoré nebude nutné prerokovať a nesúvisia s koronakrízou.

Do programu schôdze zaradili poslanci návrh na voľbu kandidátov na členov disciplinárnych senátov. Návrh v pléne predložil Milan Vetrák (OĽaNO). Podotkol, že na dnešnom zasadnutí s tým súhlasil aj ústavnoprávny výbor. Voľba by sa mala uskutočniť v stredu 21. októbra o 16:30.

Robert Fico (Smer-SD) rovnako navrhol doplnenie programu schôdze. Chcel, aby v stredu ráno prišiel poverený člen vlády do parlamentu a vystúpil k plánovanému celoplošnému testovaniu obyvateľov Slovenska na koronavírus. Podľa neho nie je možné národnú radu v tejto téme obísť a je potrebné hovoriť o nej aj s opozičnými poslancami. Jeho návrh plénum nepodporilo. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) informoval, že do parlamentu príde v tejto súvislosti predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Erik Tomáš (nezaradený) požadoval, aby sa z programu schôdze vyradili návrhy o minimálnej mzde a 13. dôchodku. Podľa neho ide o antisociálne návrhy. Ani jeho návrh nebol schválený. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) požadoval zaradiť do programu vykonanie kontrolnej činnosti NR SR vo vzťahu k vláde SR v súvislosti s vypracovaním plánu obnovy. Plénum návrh nepodporilo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rokovania o vytvorení jednotnej maďarskej strany sa posunuli dopredu

Rokovania o vytvorení jednotnej maďarskej strany sa posunuli dopredu

Počas tohto týždňa pokračovali rokovania medzi Mostom-Híd, Stranou maďarskej komunity (SMK) a hnutím Spolupatričnosť o vytvorení spoločnej maďarskej strany. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme, rokovania od podpísania memoranda o vytvorení novej strany v auguste..

Odoberajte náš newsletter