Polícia vzniesla obvinenie voči dvom osobám zo sobotného protestu

Zásah polície s obrneným vodným delom počas protestu v Bratislave (Zdroj: SITA)

Polícia vzniesla obvinenie voči dvom osobám z protestu, ktorý sa konal v sobotu 17. októbra v Bratislave. V tlačovej správe to uviedlo Ministerstvo vnútra SR (MV SR). Šéf rezortu Roman Mikulec (OĽaNO) navštívil Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave, aby sa osobne informoval o priebehu a stave vyhodnocovania sobotňajšieho bezpečnostného opatrenia v hlavnom meste. Ministrovi vnútra a dočasne poverenému prezidentovi Policajného zboru (PZ) Petrovi Kovaříkovi informácie poskytol riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Adrian Pavlík.

Ako informovala Polícia SR Bratislavského kraja vo svojom profile na sociálnej sieti, obvineným hrozí trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov. V ich prípade je začaté trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného za krízového stavu. Ide o 31-ročného Martina J. z okresu Poprad a 31-ročného Pavla R. štátneho občana Českej republiky. Muži boli obmedzení na osobnej slobode ešte v priebehu daného zhromaždenia a polícia ich eskortovala na príslušné policajné oddelenie. Dodala, že vyšetrovateľ zároveň predložil spis prokurátorovi za účelom spracovania návrhu na väzobné stíhanie obvinených. S daným podnetom sa prokurátor stotožnil.

„Som veľmi rád, že som mal možnosť informovať sa o relevantných skutočnostiach z prvej ruky. Ďakujem všetkým policajtom, ktorí v sobotu akýmkoľvek spôsobom pomohli pri ochrane verejného poriadku. Viem, že ich práca sa po ukončení opatrení neskončila a čaká ich ešte množstvo úloh,“ povedal Mikulec.

MV SR dodalo, že bratislavská polícia od soboty nepretržite vyhodnocuje audiovizuálne záznamy a množstvo informácií získaných v súvislosti so zhromaždením, ktoré sa v hlavnom meste uskutočnilo počas uplynulého víkendu.

Pred Úradom vlády SR v Bratislave v sobotu 17. októbra protestovalo niekoľko stoviek demonštrantov proti vládnym opatreniam súvisiacim so šírením koronavírusu. Boli medzi nimi aj fanúšikovia ultras či členovia a sympatizanti strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Demonštranti do areálu Úradu vlády SR prehodili aj svetlice a poškodzovali oplotenie či okolie. Pred areál budovy sa následne postavili policajti, na ktorých demonštranti začali hádzať kamene, dlažobné kocky či fľaše a delobuchy. Policajti zasiahli proti protestujúcim slzným plynom a použili vodné delo. Pri akcii boli zranení štyria policajti a v tejto veci je momentálne začaté trestné stíhanie.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter