Poslanci majú voliť nového podpredsedu parlamentu

Atmosféra v pléne (Zdroj: SITA)

Približne polovicu navrhovaného programu 16. schôdze Národnej rady SR (NR SR) tvoria vládne návrhy. Poslanci sa majú napríklad venovať vládnej novele zákona o výkone rozhodnutia o zaistení majetku a správe zaisteného majetku z dielne Ministerstva spravodlivosti SR. Z návrhu vyplýva, že majetok zaistený v trestných konaniach má spravovať nový úrad. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) uviedla, že v minulosti podobný zákon prešiel vládou, no nedostal sa cez parlament. Nový úrad by mal podľa nej zabezpečiť, aby zaistený majetok nestrácal na hodnote. Schôdza sa začína dnes o 13:00.

Zákonodarcovia majú rovnako voliť nového podpredsedu parlamentu. Pozíciu si vzhľadom na výsledky parlamentných volieb nárokuje strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), z ktorej terajší podpredseda Peter Pellegrini (nezaradený) odišiel. Najsilnejšia opozičná strana navrhla na tento post svojho podpredsedu Juraja Blanára (Smer-SD). O tom, či poslanci Blanára v hlasovaní podporia, budú ešte rokovať jednotlivé poslanecké kluby.

Začiatkom minulého týždňa poslankyňa Jana Žitňanská (Za ľudí) naznačila, že na najbližšej riadnej schôdzi sa možno odložia všetky body, ktoré nebude nutné prerokovať a nesúvisia s koronakrízou. Riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR Michaela Jurcová uviedla, že predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) je zo zákona povinný zaradiť na schôdzu parlamentu všetky body, ktoré boli vecne a časovo dodané. O úprave programu schôdze môže rozhodnúť poslanecké grémium.

„Predseda parlamentu Boris Kollár súhlasil s mojím návrhom, aby sme najbližšiu riadnu schôdzu parlamentu zredukovali len na nevyhnutné body, ktoré majú za cieľ čeliť kríze a pomôcť ľuďom v tejto situácii a tie návrhy, ktoré z povahy veci musíme prerokovať (rozpočet, ústava a podobne). Je podľa nás dôležité, aby sme sa všetci sústredili na boj proti koronakríze. Teraz je čas zahodiť stranícke tričká,“ doplnila Žitňanská 12. októbra vo svojom profile na sociálnej sieti.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter