Danko: Pán predseda vlády Matovič, nie sme laboratórne myši. Naše DNA nemôžu dostať farmaceutické firmy

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Predseda SNS Andrej Danko povedal, že je nedostačujúce, aby sa Predseda vlády SR pani prezidentke len ospravedlnil. „Čakal som, že predstúpite pred kamery a poviete „prepáčte“ občania. Prepáčte, že som o vás ako o laboratórnych myšiach, rozprával s kancelárkou Nemecka. Prepáčte mi, že som za vaším chrbtom objednal testy za desiatky miliónov eur bez informovania verejnosti,“ dodal s tým, že by sme čakali skôr vysvetlenie.

„Budeme riešiť, aké sú to testy, a čo s nimi budete následne robiť. Veríme, že stále chcete pomôcť občanom. Vidíme predsa aj utrpenie v okolitých štátoch. Nepodceňujem Covid, len sa skôr zamýšľam, či občania tejto republiky vedia, čo Covid 19 je a ako sa prejavuje. Po ďalšie sa zamýšľam nad tým, čo pomôže v týchto ťažkých časoch Slovákov. Zatiaľ občanov len strašíte a nehovoríte o riešení ich problémov. Najnovšie ich chcete celoplošne testovať. Hádam nemyslíte vážne, že do malých volebných miestností budú chodiť stovky ľudí, kde sa môžu práve tam nakaziť. Hádam nemyslíte vážne, že im to budete prikazovať alebo ich trestať a dávať pokuty,“ uviedol šéf strany SNS.

„Pán predseda vlády SR žijeme v demokracii, a stále nie sme v stave, aby ste takéto veci ľuďom prikazovali. Rešpektujem, ak bude toto vyšetrenie grátis a bude dobrovoľné. Nech sa sami občania rozhodnú, či sa dajú otestovať. Je potrebné jasne povedať, čo sa bude robiť s ich vzorkami. Snáď tieto vzorky s ich DNA potom nebudete odovzdávať nejakým farmaceutickým firmám. Chceme vedieť, ako bude s nimi nakladané, a kde tieto vzorky skončia,“ vyhlásil predseda SNS Danko.

Máme množstvo pochybností, ktoré pán premiér vyvoláva svojím správaním, svojou agresivitou, netransparentnosťou. „V sobotu Vám vadili nadávky, ale tie isté vulgarizmy ste používali v opozícii aj Vy a nevadilo Vám, či tam boli malé deti. Snáď na Bezpečnostnej rade SR sa zodpovedia všetky tieto otázky. Obraciam sa na pani prezidentku SR, aby povedala jasné NIE na Bezpečnostnej rade SR celoslovenskému testovaniu, ktoré by malo byť podľa premiéra povinné,“ dodal na záver predseda SNS Andrej Danko.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

17

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter