RTVS opäť zaraďuje do vysielania spravodajský špeciál. Relácia Druhá vlna bude tentokrát venovaná situácii v zdravotníctve

Testovanie na koronavírus (Zdroj: SITA)

RTVS v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou na Slovensku odvysiela dnes o 20.30 na Jednotke špeciálnu spravodajskú reláciu Druhá vlna venovanú zdravotníctvu. Moderátorka Iveta Gombošová privíta v štúdiu ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího, ministra obrany SR Jaroslava Naďa a v rámci diskusie a spravodajských príspevkov aj mnohých odborníkov z odboru medicíny. Jednou z tém bude aj plošné testovanie obyvateľstva, ktoré by sa malo konať o necelé dva týždne.

Relácia bude venovaná aktuálnej situácii v zdravotníctve a všetkých jeho segmentoch počas druhej vlny pandémie koronavírusu na Slovensku.

Minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď ozrejmí informácie o plánovanom plošnom testovaní obyvateľstva, ktoré má byť zabezpečené práve v súčinnosti s Ozbrojenými silami .

Prvá časť špeciálu bude venovaná diskusii s infektologičkou Alenou Koščálovou z Kliniky infektológie a geografickej medicíny LF UK, SZU a UNB, intenzivistom Jozefom Firmentom z Lekárskej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach a všeobecnou lekárkou pre dospelých Janou Bendovou. V diskusii sa budú venovať tomu, ako aktuálnu situáciu zvládajú nemocnice, či je dostatok odborného zdravotného personálu a či hrozí kríza ambulantnému sektoru. Aktuálne prognózy vývoja šírenia koronavírusu prinesie matematik Richard Kollár z Univerzity Komenského v Bratislave.

Minister zdravotníctva Slovenskej republiky Marek Krajčí sa vyjadrí nielen k aktuálnej situácii v zdravotníctve, ale tiež priblíži ďalšie plány na zvládnutie druhej vlny pandémie koronavírusu v tomto sektore.

Druhá vlna pandémie má vplyv aj na pacientov s inými vážnymi diagnózami. V diskusii sa téme fungovania ostatných odborných lekárskych pracovísk počas pandémie budú venovať generálny riaditeľ Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb František Sabol, generálny riaditeľ Národného onkologického ústavu Tomáš Alscher a riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trenčíne Tomáš Janík.

O dopade pandémie na ľudskú psychiku bude hovoriť psychiatrička Soňa Belanská a sociológ Miloslav Bahna predstaví najnovšie poznatky o verejnej mienke, ktorá sa výrazne zmenila od prvej vlny koronavírusu.

„V čase núdzového stavu je primárnou funkciou RTVS predovšetkým informovať verejnosť – prinášať informácie aktuálne, odborné a prehľadné a prispievať tak k celkovému upokojeniu situácie. V rámci programovej štruktúry budeme promptne reagovať na aktuálne dianie a ako verejnoprávne médium pomáhať k zvládnutiu druhej vlny pandémie na Slovensku čo najlepšie,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

RTVS tiež spustila informačnú kampaň, ktorá divákov vyzýva k tomu, aby poctivo a zodpovedne nosili rúška, dodržiavali všetky nariadenia a odporúčania Úradu verejného zdravotníctva, boli zodpovední a pri vyhodnocovaní informácií dotýkajúcich sa ochorenia COVID-19 siahali po overených zdrojoch a nereagovali na hoaxy a poplašné správy. „Dôležitý je zdroj, kto túto informáciu posúva ďalej. Ak je to nedôveryhodný zdroj, trebárs neznámy profil na sociálnej sieti… tak si treba pozrieť oficiálne zdroje ako je Ministerstvo zdravotníctva, Úrad verejného zdravotníctva a všetky relevantné inštitúcie, ktoré majú čo v štáte povedať,“ hovorí Iveta Gombošová, moderátorka špeciálnej relácie Druhá vlna. Cieľom kampane je prispieť k upokojeniu napätej situácie a poskytnúť divákom relevantné informácie cez televízne obrazovky RTVS.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter