V prezidentských voľbách v Bolívii podľa prieskumov zvíťazil Moralesov nástupca Luis Arce

Luis Arce (Zdroj: SITA)

Dočasná prezidentka Jeanine Áňezová zagratulovala víťazom a požiadala ich, aby pri vládnutí mysleli na Bolíviu a demokraciu.

Strana bývalého bolívijského prezidenta Eva Moralesa podľa povolebných prieskumov zvíťazila vo voľbách hlavy štátu. Voliči tak pravdepodobne odmietli pravicovú politiku dočasnej vlády, ktorá sa moci v krajine ujala pred rokom, kedy ľavicový líder Morales odstúpil z funkcie a odišiel z Bolívie. Oficiálne výsledky prezidentských volieb ešte nezverejnili, ale podľa dvoch nezávislých prieskumov Moralesov nástupca Luis Arce získal o zhruba 20 percent viac hlasov ako jeho konkurent, čo mu postačuje na víťazstvo v prvom kole.

“Stále nemáme oficiálne výsledky, ale podľa údajov, ktoré máme, pán Arce vo voľbách zvíťazil,” uviedla na Twitteri dočasná bolívijská prezidentka Jeanine Áňezová. “Gratulujem víťazom a žiadam ich, aby pri vládnutí mysleli na Bolíviu a demokraciu,” dodala. Arce medzitým vyhlásil, že sa bude snažiť vytvoriť vládu národnej jednoty pod vedením Hnutia za socializmus.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany Klaudia Tannerová bola pozitívne testovaná na koronavírus. Je už druhou členkou rakúskej vlády infikovanou novým vírusom. Rakúska tlačová agentúra APA citovala rezort obrany, ktorý v nedeľu uviedol, že ministerka sa cíti dobre a bude pracovať..

Odoberajte náš newsletter