Spoločnú stranu Mostu-Híd, SMK a Spolupatričnosti by podporilo 7,3 percenta voličov

László Sólymos (Zdroj: SITA)

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom októbra a Most-Híd, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP) a Összefogás-Spolupatričnosť kandidovali spolu, tak by sa s podporou 7,3 percenta dostali do parlamentu. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý od 7. do 15. októbra vykonala na vzorke 1 014 ľudí.

V tlačovej správe o tom informoval Konrad Rigo z Mosta-Híd s tým, že prieskum si objednala práve jedna z bývalých koaličných strán v minulom volebnom období.

Z prieskumu ďalej vyplýva, že ak by strany kandidovali samostatne, SMK-MKP by získala 3,2 percenta, Most-Híd 2,4 percenta a Spolupatričnosť-Összefogás 0,4 percenta, čo spolu predstavuje šesť percent. Ak by ale tieto strany kandidovali spoločne, podporilo by ich o 1,3 percenta viac ľudí. Podľa predsedu strany Most-Híd Lászlóa Sólymosa aj tento fakt potvrdzuje, že myšlienka spájania je správna a musí motivovať rokovacích partnerov k uzavretiu dohody v čo najkratšej dobe. „Som presvedčený, že s úprimnou a dobre premyslenou stratégiou môžeme znova získať dôveru ľudí a podpora novej strany môže presiahnuť aj teraz nameraných 7,3 percenta,” doplnil Sólymos.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter