Mikulec si podal kolegu Sulíka: Nielen epidemiológ, ale už aj expert na zásahy

Roman Mikulec (Zdroj: SITA)

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) si svojou kritikou víkendového policajného zásahu na protivládnom proteste rozhneval aj zodpovedného šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Ten sa ironicky pozastavuje nad tým, že Sulík je najnovšie aj expertom na policajné zásahy, vraví, že slušní ľudia sa tak, ako víkendoví demonštranti nesprávajú a pripomenul koaličnému kolegovi, čo všetko predchádzalo finálnemu použitiu donucovacích prostriedkov.

Bol víkendový policajný zásah proti demonštrantom v Bratislave primeraný alebo nie? Táto otázka spôsobila rozbroje nielen na internete medzi laickou verejnosťou, ale aj vo vnútri vládnej koalície.

Minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý sa zhromaždenia sám zúčastnil, totiž v nedeľnej diskusnej relácii skonštatoval, že na protivládnom proteste sa nachádzalo aj množstvo slušných ľudí a použitie vodného dela označil za zlyhanie a ospravedlnil sa.

Najnovšie je aj expert na zásahy?

Tento defenzívny postoj sa stretol s najväčšou kritikou práve od toho ministra, ktorý bol za zásah zodpovedný. Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec na margo tejto polemiky napísal, že Sulík sa „necíti už len ako skúsený epidemiológ a hygienik, ale najnovšie zjavne aj ako jeden z najpovolanejších na policajné zásahy“.

Mikulec rovnako spochybňuje tvrdenia svojho kolegu o tom, že sa bol na mieste osobne pozrieť a skôr ako na predieranie sa davom to vidí tak, že šéf SaSky sledoval momentálne nepovolené zhromaždenie z úzadia.

Čo predchádzalo použitiu vodného dela?

„Nuž, aj touto cestou by som mu chcel trošku priblížiť, čo sa dialo vpredu, tam kde boli desiatky našich policajtov. Tam totiž boli takí slušní ľudia, ktorí sa veľmi odhodlane snažili vyvaliť bránu Úradu vlády, slušní ľudia, ktorí do nej mlátili bejzbalovými palicami, ľudia, ktorí sa snažili preliezť cez plot, hádzali svetlice a skandovali heslá na míle vzdialené akémukoľvek pokojnému skupinovému vyjadreniu názoru. Ľudia, ktorí zranili našich policajtov,“ protirečí Sulíkovi Mikulec.

Aby svoj uhol pohľadu zdôvodnil, pridal aj chronológiu udalostí. Príkazu na použitie vodného dela vraj predchádzali pokusy o prelezenie a rozrazenie historickej brány úradu vlády, jej ničenie bejzbalovou palicou či hádzanie kameňov na príslušníkov policajného zboru a útoky na mestskú políciu.

Vraj ide o nešťastný spôsob zbierania politických bodov

„Ktorí slušní ľudia v dnešnej dobe nerešpektujú vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa? Ktorí slušní ľudia pokrikujú ‚rúško dole‘ v čase, keď máme tisícky nakazených denne? Ktorí slušní ľudia sa na protest nachystajú s chráničmi a bejzbalovými palicami? Ktorí slušní ľudia, ktorí chcú byť skutočne vypočutí a dať svojmu protestu váhu, ho spájajú s ultras a radikálnou pravicou?,“ pýta sa minister vnútra.

Pripomína, že pri násilnostiach boli zranení štyria policajti a nerozumie, aký dôkaz o primeranosti odozvy Sulík potrebuje a pýta sa ho, kam by situáciu nechal zájsť on. „Ak má byť toto opäť spôsob ako si pozbierať pár politických bodov, tak je to opäť veľmi, veľmi nešťastný spôsob,“ uzatvára.

Zdá sa, že sa pán Sulík necíti už len ako skúsený epidemiológ a hygienik, ale najnovšie zjavne aj ako jeden z…

Posted by Roman Mikulec – minister vnútra SR on Sunday, 18 October 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

13

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter