Palko: Matovič vyzýva na zodpovednosť, ale jeho jazyk provokuje občanov k opačnej reakcii

Vladimír Palko (Zdroj: SITA)

Slovenská vláda prednedávnom predstavila plán na plošné testovanie občanov Slovenska. Keďže hrozí, že by sa istá časť populácie odmietla tomuto testovaniu podrobiť, premiér Igor Matovič navrhol, aby títo ľudia dostali menšiu mieru zdravotnej starostlivosti.

To sa nepozdáva bývalému ministrovi vnútra Vladimírovi Palkovi. Ten v príspevku na sociálnej sieti podotýka, že takéto konanie je vydieranie, pretože občania majú na zdravotnú starostlivosť nárok v rámci ústavy, ako aj v rámci povinnosť platenia zdravotných odvodov.

„Nárok na zdravotnú starostlivosť vyplýva z ústavy a z plnenia povinnosti platiť zdravotné odvody. Hrozenie, že štát neposkytne zdravotnú starostlivosť, ktorú je schopný poskytovať, chorému občanovi, ktorý na to má právo, je neprijateľné. Tento výrok nepatrí do úst predsedu vlády v právnom štáte a slobodnej spoločnosti,“ vysvetľuje Palko.

Nepomáha, provokuje

Podotýka tiež, že zdravotnú starostlivosť neplatí jedna skupina občanov druhej, ale platíme si ju všetci navzájom. Normálne by podľa exministra takéto výroky predsedu vlády vyvolali demonštrácie, avšak v súčasnej epidemiologickej situácii to nie je možné.

„Igor Matovič na strane jednej apeluje na zodpovednosť a vyzýva k účasti na testovaní, ale jeho agresívny, násilný jazyk provokuje občanov k opačnej reakcii a síce k nechuti a nedôvere voči krokom vlády. Úspešné celonárodné testovanie si vyžaduje zomknutosť, serióznosť a dôveryhodnosť,“ pokračuje Palko.

Namiesto toho premiér hľadá vinníkov, na ktorých by rád zhodil zodpovednosť za svoje vlastné rozhodnutia a následky jeho chaotického chovania. „Veľká zodpovednosť leží na spolupracovníkoch Igora Matoviča v parlamente i vláde,“ myslí si bývalý minister.

Predseda vlády Igor Matovič včera navrhol, aby ľudia, ktorí sa nedajú otestovať na covid v pripravovanom celonárodnom…

Posted by Vladimír Palko on Sunday, 18 October 2020

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

46

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter