Premiér si pravdepodobne pomýlil slovenskú vlajku s českou

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Premiér Igor Matovič sa zrejme postaral o ďalší trapas. K statusu o zasadaní Bezpečnostnej rady SR totižto pridal vlajku Českej republiky. V minulosti si predseda vlády zamenil vlajky našich susedných štátov už dvakrát.

Toto faux pas je v poradí tretím, ktoré premiér od vymenovania do funkcie ohľadom vlajok spravil. Na konci mája v príspevku o otváraní hraníc s Maďarskom totiž použil vlajku Tadžikistanu namiesto maďarskej vlajky. 

Svoju chybu vtedy ospravedlnil tým, že mu vlajku pomáhal vybrať maďarský kolega, pričom ani jeden z nich nemal okuliare, hoci by ich mali obaja nosiť.

Na začiatku júla sa Matovič postaral o ďalší trapas, vtedy si zamenil vlajku nášho severného suseda. Svojím fanúšikom opisoval, že je na pive vo Varšave, pričom do príspevku dal vlajku Chorvátska. Neskôr svoj preklep napravil.

História sa opakuje

Podobné faux pas Matovič zopakoval v pondelok v statuse, ktorý sa týkal Slovenska, hoci sa v ňom vyskytla česká vlajka.

Matovič na sociálnej sieti informoval o tom, že pre operáciu Spoločná zodpovednosť, ktorá má zabezpečiť plošné testovanie občanov, bude v utorok prebiehať zasadnutie Bezpečnostnej rady SR.

V príspevku sa však objavila vlajka Česka a nie Slovenskej republiky. Premiér totiž po štvrť hodine tento emotikon vymazal a nijako sa k nemu nevyjadril. V histórii úprav je však stále viditeľný.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

52

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter