Testovanie na Giro d’Italia je ako na Divokom západe, vraví Ralph Denk

Giro d'Italia (Zdroj: SITA)

Testovanie na koronavírus je jednou z kontroverzných tém aj na cyklistických pretekoch Giro d’Italia a svoju kritiku v tejto súvislosti vyjadril aj šéf nemeckého tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk. Do dnešného dňa opustilo pelotón talianskych pretekov Grand Tour osem cyklistov po pozitívnych testoch, ale aj dva celé tímy (Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma). Nastala však aj nečakaná situácia, keď austrálsky klasikár tímu Sunweb Michael Matthews mal po pozitívnom náleze ďalšie dva testy v rozpätí štyroch dní negatívne. Napriek tomu už je doma.

“Spoliehame sa na testy, ktoré v mnohých prípadoch nie sú spoľahlivé. Považujem to za nedbanlivosť a dôvod na kritiku v našom športe,” uviedol Ralph Denk v rozhovore pre DPA, cituje ho aj portál t-online.de.

V druhý a posledný deň voľna na Giro d’Italia sa cyklisti a členovia ich realizačných tímov podrobia ďalšej sérii testov na prítomnosť vírusu SARS-coV v tele. Ak testovanie preukáže viac pozitívnych prípadov, prestížne preteky sa ani nemusia dokončiť. “Michael Matthews už nie je v pelotóne, hoci mal potom negatívne vzorky. My sme sa už tiež stretli s falošnými testami. Je to ako na Divokom zápase. Rôzne testy, rôzne laboratóriá a my sme tomu vystavení. Som z toho smutný,” dodal 46-ročný manažér tímu Bora-Hansgrohe.

Nemecký tím zatiaľ na 103. ročníku Giro d’Italia nie je výrazne dominantný, ale má aj niekoľko úspechov. O etapové víťazstvo sa postaral Peter Sagan úspešným sólom v 10. etape, pričom slovenský šprintér a klasikár má na konte aj štyri druhé miesta. Poliak Rafal Majka je na šiestom mieste v celkovej klasifikácii s mankom 3:18 min na portugalského lídra Joaa Almeidu (Deceuninck – Quick Step). V elitnej desiatke celkového poradia je z Bora-Hansgrohe aj Rakúšan Patrick Konrad – na 9. mieste (+4:09). Petrovi Saganovi patrí 78. pozícia, ale v bodovacej súťaži z druhého miesta ešte môže zabojovať o víťazstvo. Za Arnaudom Démarom zaostáva o 37 bodov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter