Postaviť k múru a zastreliť! Matovič to podľa Žigovho asistenta povedal o exministrovi

Predseda vlády SR Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Tvrdé spory a odkazy, ktoré si z času na čas posielajú politici zo strán opozície a koalície zostávajú často iba v zákulisí parlamentu. Tentokrát sa však stala výnimka a tvrdé slová na adresu politických súperov zazneli v kuloároch televíznej debaty a to priamo z úst premiéra. Pri debate medzi opozičným poslancom Petrom Žigom (Hlas-SD) a ministrom financií Eduardom Hegerom (OĽaNO) sa Igor Matovič pri čakaní pred televíznym štúdiom údajne neudržal a častoval exministra hospodárstva vulgarizmami.

V nedeľňajšej debate televízie Markíza Na telo sa zoči-voči stretli Peter Žiga a Eduard Heger. Jednou z tém diskusie bolo aj plánované celoplošné testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia Covid-19. Túto akciu plánovala vláda uplynulé tri týždne a nakúpila 13 miliónov antigénových rýchlotestov od trojice firiem dovedna za 57 miliónov eur.

Akciu má zabezpečovať približne 40-tisíc ľudí a pomôže aj armáda. Skúšobne sa testovanie začne už tento víkend (24. a 25. 10.) na Orave. Celoplošné testovanie je potom naplánované na prvý a druhý novembrový víkend teda 31.10. až 1.11. a potom 7.11. až 8.11. Celkové náklady na logistiku a odmeny pre ľudí, ktorí budú testovania zabezpečovať sa vyšplhajú na desiatky miliónov eur.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) vyhlásil, že chce, aby sa na celoplošnom testovaní zúčastnilo aspoň 90 percent obyvateľov Slovenska. Tak sa môžeme podľa predsedu vlády vyhnúť takzvanému „lockdownu“, teda „vypnutiu“ ekonomiky. Matovič dokonca dodal, že ak celoplošné testovanie nevyjde, podá demisiu.

Odkážte mu, že je idiot

V televíznej debate s Hegerom exminister hospodárstva naznačil, že celoplošným testovaním chce premiér iba odviesť pozornosť od toho, že sa vláde nedarí poskytovať ľuďom kompenzácie za opatrenia prijaté proti šíreniu Covidu. Na tieto narážky mal reagovať premiér, ktorý čakal pred televíznym štúdiom. Jeho údajné tvrdé slová zverejnil asistent poslanca Petra Žigu a jeho bývalý hovorca na ministerstve hospodárstva Maroš Stano.

Poslanecký asistent na svojom facebookovom profile opísal situáciu, ktorá sa odohrala pred televíznym štúdiom, keď Peter Žiga uviedol, že „za celoplošným testovaním môže byť aj odvedenie pozornosti od nevydarenej pomoci ľuďom a premiérove PR“. Na to Matovič, sledujúc debatu pred štúdiom, údajne vykríkol: „Idiot, je to idiot, hajzel jeden.“ Maroš Stano uvádza, že po týchto slovách sa na neho premiér obrátil a dodal: „Vy ste tu s ním? Odkážte mu, že je idiot.“

Tým sa však premiérove vulgarizmy na adresu opozičného poslanca v kuloároch televízie Markíza podľa Stana neskončili. Keď Žiga v debate spochybnil účinnosť antigénových testov, čo mimochodom pred časom urobil aj samotný Matovič a potvrdili aj vedci, nasledoval podľa Stana ďalší výkrik z úst premiéra: „Že sa nehanbí šíriť také kotlebovské reči… Postaviť k múru a zastreliť!“

Mafiánske peniaze?

Matovič údajne ešte stihol pred vstupom do štúdia počastovať poslaneckého asistenta a opýtať sa ho, či sa nehanbí „pracovať za mafiánske peniaze“. Maroš Stano k tejto poznámke len dodáva, že ako poslaneckého asistenta ho platí Národná rada SR, teda dostáva svoj plat z rovnakého zdroja ako predseda vlády, ministri či poslanci.

„Sú hranice, ktoré by vysoký ústavný činiteľ nemal prekračovať. Nenávistné reči o strieľaní kritikov sú príliš. Za 22 rokov v kontakte s politikou som sa s niečím takým nestretol a to som už zažil fakt všeličo. Alebo som príliš útlocitný a nehodím sa do týchto nových čias? P.S. Nič som si nefotil ani nenahrával. Nenapadlo mi to. Odkaz som odovzdal a bol vzatý na vedomie. V štúdiu to bola tvrdá, korektná a slušná debata s ministrom financií. Pred štúdiom… nech si urobí názor každý sám,“ uzatvára Stano.

Denník Slovensko so žiadosťou o reakciu oslovil aj úrad vlády. Po jej zaslaní budeme článok aktualizovať.

Snažím sa na FB nepísať o práci a dlho som zvažoval, či dnešný zážitok vôbec zverejniť, ale napokon som sa rozhodol, že…

Posted by Maroš Stano on Sunday, 18 October 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

58

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter