Anglický futbalový klub bude vyšetrovať, prečo si hráči nepokľakli na podporu Black Lives Matter

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Nevyjadrenie podpory hnutiu Black Lives Matter sa rovná podpore rasizmu. Minimálne tak vyložili konanie futbalistov v Anglicku, kde tímy na druholigovom zápase nepokľakli na podporu organizácie BLM. Riaditeľ družstva Newport County sa rozhodol, že konanie svojich zverencov „vyšetrí“, pretože rasizmus nemá podľa neho v spoločnosti ani vo futbale miesto.

Čas na vyšetrovanie. To si zrejme povedali vo Veľkej Británii, kde vedenie futbalového družstva Newport County plánuje zistiť, prečo si futbalové tímy nepokľakli na znamenie podpory pre organizáciu Black Lives Matter, informuje televízia BBC. Stalo sa tak v druholigovom zápase Newportu s tímom Tranmere Rovers.

Takéto vyjadrenie podpory hnutiu BLM je podľa riaditeľa klubu Gavina Foxalla zväčša iniciované priamo futbalovými rozhodcami pred hrou. Podľa pravidiel Anglickej futbalovej ligy (EFL) sa môžu družstvá dohodnúť na rôznych špecifických činnostiach pred zápasom, ako napríklad na pokľaknutí.

Hľadanie odpovedí

EFL však špecifikuje, že je to na družstvách a hráčoch, či tak chcú konať, alebo nie. Mali by však tieto zámery ohlásiť vopred svojmu protivníkovi aj rozhodcom. Foxallovi však vadí, že v tomto prípade hráči neučinili spomínané pokľaknutie na solidaritu s BLM.

„Neviem, prečo sa to dnes nestalo a my ako družstvo budeme mať diskusiu a uvidíme, prečo sa tak tentokrát nekonalo,“ spresnil Foxall a dodal, že bude hľadať odpovede medzi hráčmi. Osobne vraj netuší, prečo si klub nepokľakol.

Riaditeľ Newportu taktiež zdôraznil, že jeho tím je rozhodne proti rasizmu a stále podporuje hnutie BLM. „Rasizmus nemá miesto v spoločnosti, vonkoncom nie vo futbale a ako družstvo to takto jednoznačne vidíme,“ zdôraznil.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

38

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter