Londýn začal raziť nové mince. Diverzita vybudovala Britániu, píše sa na nich

Britský minister financií Rishi Sunak s novou mincou. (Zdroj: Facebook)

Veľká Británia pustila do obehu približne dva a pol milióna mincí s nápisom “DIVERZITA VYBUDOVALA BRITÁNIU”. Má ísť o pripomienku toho, ako etnické menšiny prispeli k budovaniu britskej histórie.

Mince majú navyše tvar genómu, čo je súbor chromozómov, v ktorom sú uložené dedičné vlohy. Podľa britskej pokladnice tak nová minca symbolizuje spojenie jednotlivých prvkov a ich silu, pričom každá zo sekcií pracuje na vytvorení niečoho väčšieho.

Navrhol ju Dominique Evans, jeden z najvýznamnejších britských dizajnérov, ktorý už v minulosti navrhoval mince napríklad pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom či jubilea zafírovej korunovácie kráľovnej Alžbety II.

Je to len začiatok novej kapitoly

Kráľovská mincovňa Británie uviedla, že nová minca “je jednou z najvýznamnejších doposiaľ vyrazených mincí a signalizuje zmenu v razení mincí britského národa”.

“Už viac ako 1 000 rokov sa história národa zobrazuje na minciach vyrazených Kráľovskou mincovňou, ale príspevok etnických menšín sa v tomto smere často neuznáva – vyrazenie tejto mince znamená začiatok novej kapitoly, v ktorej bude nasledovať viac mincí,“ uviedla Anne Jessopp, generálna riaditeľka mincovne.

Minister je za

Túto aktivitu schvaľuje aj minister financií Spojeného kráľovstva Rishi Sunak, ktorý sa zasadzuje za to, aby sa pri diskusiách o štáte dával väčší priestor etnickým menšinám.

“Táto minca a zvyšok série bude slúžiť ako pocta veľmi hlbokému vplyvu spoločenstiev etnických menšín na Britániu a som vďačný Kráľovskej mincovni za to, že to napravila rekordnou rýchlosťou,” nechal sa počuť.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vakcinácia by mohla byť v EÚ do Vianoc, uviedla von der Leyenová

Vakcinácia by mohla byť v EÚ do Vianoc, uviedla von der Leyenová

V Európskej únii (EÚ) by mohli prví občania podstúpiť vakcináciu proti novému koronavírusu už do Vianoc, skonštatovala predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová. Zároveň však upozornila, že členské štáty musia urgentne pripraviť ich logistické siete na..

Odoberajte náš newsletter