Povinné nosenie celohlavových rúšok od pondelka nebude, zdôrazňuje polícia

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay.com)

Polícia SR popiera pravdivosť informácie, že od pondelka 19. októbra bude povinné nosenie celohlavových rúšok. Upozorňuje na to vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Polícia tak reaguje na masívne šíriaci sa hoax v určitých skupinách na sociálnych sieťach. Policajti dodávajú, že to, ako a čím je možné prekryť dýchacie cesty, je zverejnené a určené na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR.

Zneužitie fotografie z iného protestu

Policajný zbor tiež upozorňuje na zneužitie fotografie z protestu Za slušné Slovensko z roku 2018, ktorú niektorí používatelia sociálnych sietí spájajú s protestom zo 17. októbra. „Podtón takto upravenej fotografie je jasný, ukázať tisíce ľudí a spojiť

to s dnešným (s protestom zo 17. októbra – pozn. SITA) nepovoleným protestom. Túto fotku z protestov z roku 2018 zrejme veľa ľudí nerozoznalo a tisíce ich ďalej zdieľalo,“ vysvetľujú policajti.

Polícia zasiahla vodným delom

Fotografia sa šíri v kontexte protestu, ktorý sa konal v sobotu 17. októbra pred Úradom vlády SR. Zúčastnení protestovali proti aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam vlády. Boli medzi nimi najmä športoví ultras a priaznivci kotlebovcov. Na mieste sa pod dozorom polície nachádzalo niekoľko stoviek ľudí.

Pred areál úradu vlády sa napokon počas protestu postavili policajti, na ktorých demonštranti začali hádzať kamene a fľaše a používať delobuchy. Zásahové zložky v reakcii na to použili proti protestujúcim slzný plyn či vodné delo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...