Obrovský protivládny protest sa konal napriek zákazu. Polícia proti výtržníkom použila vodné delo

Polícia proti demonštrantom použila vodné delo (Zdroj: Youtube)

AKTUALIZOVANÉ Nepovolený protest proti pandemickým opatreniam sa dnes konal pred úradom vlády. Vzduchom lietali dymovnice ako aj vulgarizmy na adresu premiéra Igora Matoviča. Proti agresívnym demonštrantom polícia použila slzný plyn a pokúsila sa ich rozohnať vodným delom.

Niekoľko stoviek účastníkov sa okolo 14. hodine zišlo pred Hlavnou stanicou, odkiaľ sa presunuli pred úrad vlády. Na mieste protestu sa dav rozrástol na tisíce ľudí.

Okrem bežných ľudí sa protestu zúčastnilo viacero futbalových ultras. Tým vadí najmä obmedzenie účasti na štadiónoch.

Na mieste bolo vidno aj viacero účastníkov v zelených tričkách Ľudovej strany Naše Slovensko. Na účasť vyzýval napr. poslanec ĽSNS Milan Mazurek, davom sa ozývalo aj skandovanie „Nech žije Kotleba!“.

Medzi protestujúcimi však bolo možné zahliadnuť tiež exposlanca Petra Marčeka, ktorý v minulom volebnom období hlasoval s bývalou vládnou koalíciou.

Došlo na slzný plyn

Protestujúci skandovali aj vulgarizmy na adresu premiéra Igora Matoviča. Zapálili tiež svetlice a za bránu úradu vlády hádzali delobuchy. Niektorí bránou lomcovali a kopali do nej.

Po tom ako sa policajti postavili pred bránu úradu vlády, niektorí výtržníci do nich hádzali fľaše a kamene. Polícia reagovala použitím slzného plynu a nasadením vodného dela.

Nepovolené zhromaždenie

Demonštrácia bola nepovolená, nakoľko sa konala za núdzového stavu, počas ktorého sú zakázané všetky hromadné akcie nad 50 osôb. Platí aj zákaz zhromažďovania viac ako šiestich ľudí.

Polícia sa v súvislosti s protestom zaoberá porušením predpisov súvisiacich s mimoriadnymi opatreniami a bude ich postupovať ďalej na správne konanie. „Dnešné zhromaždenie sa v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov, ktorí v niektorých prípadoch vykazovali známky požitia alkoholu. Zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície na upustenie od protiprávneho konania použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa dokonca zranili navzájom, a to tým, že jeden z prítomných ju hodil medzi zhromaždených,” informovala polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ako ďalej priblížila, na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci policajného zboru. Polícia na mieste zadržala niekoľko osôb. Viac informácii poskytne, keď to situácia umožní.

Protest pred úradom vládyViac k téme: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/565997-slovanisticki-ultras-chystaju-v-meste-protest-policia-antikonfliktny-tim/

Posted by Pravda on Saturday, 17 October 2020

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

136

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...