Hrozia pokuty či dlhoročné väzenie. Polícia posiela protivládnym demonštrantom varovanie

Výzva k protestu (Zdroj: Facebook)

V sobotu približne o druhej po obede chcú do bratislavských ulíc vyjsť odporcovia politiky kabinetu Igora Matoviča. A to aj napriek opatreniam, ktoré im to znemožňujú. Polícia demonštrantov varuje, že v niektorých prípadoch im hrozia obrovské pokuty či dokonca dlhoročné väzenie.

V sobotu by sa v našom hlavnom meste mal uskutočnisť protest odporcov vlády premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Stretnúť by sa mali o 14:30 na Námestí slobody neďaleko úradu vlády.

K jeho organizácii sa najprv hlásilo doposiaľ neznáme občianske združenie Slovenská nádej, no neskôr sa od akcie dištancovalo. Pomyselnú štafetu víkendového odporu preto prevzali futbaloví ultras, ktorí avizovali zúčastnenie sa „pietneho pochodu“ od Hlavnej stanice po spomínaný úrad vlády v približne rovnakom čase.

To, či sa protest naozaj uskutoční, ako bude prebiehať, kto za neho nesie zodpovednosť a či ide o jednu akciu alebo dve separátne, nie je úplne jasné, no na zúčastnenie sa zhromaždenia vyzval napríklad aj poslanec za Ľudovú stranu Naše Slovensko Milan Mazurek.

Polícia chce nasadiť antikonfliktný tím

Nakoľko sa bude demonštrácia/pochod konať za núdzového stavu a zakázané sú všetky hromadné akcie nad 50 osôb a platí aj zákaz zhromažďovania viac ako šiestich ľudí, tieto aktivity sú pod veľkým drobnohľadom polície.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave už avizovalo, že v súvislosti s verejnými zhromaždeniami pripravuje bezpečnostné opatrenie, ktoré bude zamerané na ochranu života, zdravia, majetku občanov a verejného poriadku a priebežne chce situáciu vyhodnocovať.

„S občanmi, ktorí sa rozhodnú aj napriek týmto okolnostiam neoznámeného zhromaždenia zúčastniť, budú komunikovať policajti Antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Ich snahou bude konštruktívne komunikovať so zúčastnenými, predchádzať prípadným konfliktným a agresívnym prejavom správania,“ píše polícia s tým, že bude sledovať aj dopravnú situáciu.

Mastné pokuty aj dlhé roky väzenia

„Zároveň dávame do pozornosti, že v prípade spáchania priestupku v súvislosti s porušením opatrení vydaných ÚVZ SR, je možné okresným úradom sankcionovať fyzickú osobu do výšky 1.659 eur a v blokovom konaní do 1.000 eur,“ pokračuje.

Účastníkov tiež dáva na známosť, že prípadný útok na verejného činiteľa môže dospieť k trestu odňatia slobody v dĺžke 12-25 rokov a že ak sa protestu zúčastní osoba pozitívna na Covid-19, jej počínanie môže byť klasifikované ako šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, pričom trestná sadzba sa pohybuje v rozmedzí 4-10 rokov.

BRATISLAVSKÁ POLÍCIA INFORMUJE ➡️Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave v súvislosti so zajtrajšími verejnými…

Posted by Polícia SR – Bratislavský kraj on Friday, 16 October 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

17

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...