Česko malo prvýkrát päťciferné číslo, v počte prípadov na 100-obyvateľov je na 2. mieste na svete

Počas pandémie v Česku (Zdroj: SITA)

Šírenie koronavírusu v Českej republike neprestáva naberať na sile. V piatok tamojšie laboratóriá prvýkrát zaznamenali päťciferný počet pozitívne testovaných v priebehu jedného dňa – až 11 105 nových prípadov ochorenia COVID-19.

Dovedna koronavírus v ČR zachytili už u viac ako 160-tisíc prípadov, čo predstavuje približne dvojnásobok ako v prípade 1,4-miliardovej Číny, odkiaľ sa vírus začal šíriť.

Ako referuje web TV Nova, Česko má momentálne druhý najvyšší počet prípadov na 100-obyvateľov na celom svete. Na 1. mieste je pyrenejský miništát Andorra. V počte úmrtí na 100-tisíc ľudí sa Česko nachádza na 4. priečke za Andorrou, Argentínou a Čiernou Horou.

V nemocniciach leží podľa údajov ministerstva zdravotníctva 3120 pacientov, pričom 551 z nich je vo vážnom stave.

Po dlhšom čase nie je najvážnejšia situácia v okrese Uherské Hradište, ktorý so 670 nakazenými na 100-obyvateľov klesol na 3. pozíciu. Pred neho sa dostali okresy Plzeň-sever (699) a Příbram (678).

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...