„Alláhu akbar.“ Francúzskemu učiteľovi, ktorý ukazoval karikatúry Mohameda, odrezali hlavu za bieleho dňa

Francúzski policajti pred školou, na ktorej pôsobil učiteľ (Zdroj: SITA).

Na predmestí Paríža za bieleho dňa odrezal útočník hlavu učiteľovi, ktorý nedávno deťom ukazoval karikatúry Mohameda a učil ich o slobode slova. Vrah mal v čase útoku vykrikovať arabskú frázu Alláhu akbar (Boh je najväčší).

Obeťou má byť 47-ročný stredoškolský učiteľ dejepisu Samuel P., ktorý nahneval rodičov po tom, ako deťom v rámci prednášky o slobode slova ukazoval karikatúry moslimského proroka Mohameda.

Útočníkom je podľa informácií iba 18-ročný mladík, zrejme čečenského pôvodu. Na učiteľa podľa svedkov zaútočil na ulici s nožom, pričom kričal „Alláhu akbar“ (Boh je najväčší v arabčine). Privolaní policajti útočníka zastrelili.

Fotku odrezanej hlavy učiteľa však ešte útočník stihol zverejniť na sociálnej sieti Twitter. Francúzsky prezident Emanuel Macron bol v popise fotky označený ako líder bezvercov. Krátko na to post správcovia siete vymazali.

Francúzska polícia v súvislosti s vraždou zadržala štyri osoby, ktoré sú rodinnými príslušníkmi útočníka.

Útok odsúdili viacerí francúzski politici na čele s Emmanuelom Macronom.

STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

77

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...