Korčok: Situácia v Náhornom Karabachu sa nedá riešiť inak ako diplomaticky a politicky

Ivan Korčok (Zdroj: SITA)

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) vyzýva zúčastnené strany, aby rešpektovali prímerie a sadli si za rokovací stôl.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) tvrdí, že situácia Arménska a Azerbajdžanu sa nedá riešiť inak ako diplomaticky a politicky. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR). Vyplýva to z telefonických rozhovorov Korčoka s ministrami zahraničných vecí Arménska a Azerbajdžanu. Minister o tieto telefonáty požiadal v súvislosti s konfliktom v Náhornom Karabachu. Uviedol, že počul dve odlišné vysvetlenia súčasnej situácie. Minister vyzýva všetky zúčastnené strany, aby ako prvú podmienku rešpektovali prímerie, po ktorom musí nasledovať cesta k rokovaciemu stolu. Pri oboch telefonátoch prezentoval slovenskú pozíciu k tomuto dlhodobému konfliktu, ktorý sa opäť „rozhorel“.

Korčok zhrnul súčasný stav do troch bodov. Podľa neho neexistuje iné ako politické riešenie, ktoré sa musí dosiahnuť za rokovacím stolom. „Vidím veľmi dôležitú úlohu všetkých troch spolupredsedov tzv. Minskej skupiny, ktorí musia zatlačiť na obe strany v konflikte a dostať ich k rokovaciemu stolu,“ vyhlásil. Poukázal tiež na potrebu ukončenia porušovania základných princípov Charty OSN, medzi ktoré patrí aj rešpektovanie medzinárodne uznaných hraníc. Toto všetko by sa musí podľa šéfa slovenskej diplomacie vykonať pri rešpektovaní práv všetkých národností, ktoré žijú v tomto etnicky zložitom regióne.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..