Matovič sa na samite zasadil o zavedenie uhlíkovej dane na hraniciach EÚ

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) tvrdí, že lídri Európskej únie sa zhodli na spoločnom záväzku o znížení skleníkových plynov najmenej o 55 percent.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), tvrdí, že s lídrami očakával jasný plán, dôsledky a dopady na jednotlivé krajiny pri zvýšení spoločného záväzku o redukcii skleníkových plynov najmenej o 55 percent. Povedal to na tlačovom brífingu po prílete z Bruselu po samite Európskej únie (EÚ). Priblížil, že sa zhodli na spoločnom záväzku o znížení skleníkových plynov najmenej o 55 percent. Vysvetlil, že je potrebné prepočítať koľko to bude stáť a opýtať sa ľudí v jednotlivých krajinách, koľko sú ochotní znášať.

Matovič sa tiež zasadzuje za zavedenie uhlíkovej dane na hraniciach EÚ. Objasnil, že by sa na cene mala podpísať miesto a spôsob výroby. „Vyúčtujeme to, že niekto úplne zbytočne ničí prírodu, produkuje emisie. Nech sa to prejaví v cene výrobku. A nech sa z týchto ciel môže financovať naša väčšia ekologizácia,“ povedal. Podľa neho by uhlíkové clo umožnilo dýchať ekologickým producentom v Európe.

Pri téme šírenia ochorenia COVID-19 sa zástupcovia krajín zhodli, že kľúčová je minimalizácia stretnutí a mobilizácia ľudí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...