Čekovský doručil trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za činnosť v agentúre TASR

Kristián Čekovský (Zdroj: SITA)

Predseda výboru Národnej rady SR (NR SR) pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO) doručil na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za činnosť vo verejnoprávnej Tlačovej agentúre SR (TASR) od roku 2013 doteraz. Informovala o tom Dáša Macaríková z mediálneho tímu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Podľa Čekovského môže ísť o zločineckú skupinu, ktorá je tvorená osobami pohybujúcimi sa vysoko pravdepodobne aj vykonávajúcimi rôzne funkcie v orgánoch spoločností TASR, Impre media a Teraz media.

Čekovský tvrdí, že aj toto je dôvod na systémovú zmenu postavenia verejnoprávnych médií na Slovensku. „V tomto konkrétnom prípade hovoríme nielen o podozreniach, ale aj o dôkazoch, že osoby spojené s TASR, ktorú si platia všetci občania, prelievali štátne peniaze do súkromných vreciek. Je len otázkou, či týmto spôsobom nedochádzalo k splácaniu investície, ktorej cieľom bolo vo voľbách v roku 2016 dostať SNS za každú cenu do parlamentu,“ povedal. Hnutie OĽaNO podľa neho aj takto bojuje proti korupcii a rodinkárstvu. Nerobia „hrubé čiary“ a preto veria, že prešetrenie tohto trestného oznámenia preverí stav zanechaný bývalou vládou.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...