Európa prechádza prelomom, ľudia musia vydržať, aj keď sú už unavení, vraví švajčiarsky lekár

Šéf najväčšieho švajčiarskeho nemocničného komplexu chápe rastúcu únavu verejnosti z opatrení proti šíreniu koronavírusu. Trvá však na tom, že vzhľadom na “prelom”, v ktorom sa Európa ocitla, musia ľudia “vydržať”.

“Vírus sa nešíri sám. My sme tí, ktorí ho šíria,” pripomenul Bertrand Levrat, generálny riaditeľ siete ženevských univerzitných nemocníc, ktorá má zhruba 12-tisíc zamestnancov.

“V súčasnosti hráme o to, koľko ľudí bude rešpektovať zdravotnícke opatrenia. Ak to nezvládneme, riskujeme, že sa dostaneme do situácie, ktorá bude ešte ťažšie ovládateľná. Prechádzame prelomom, pretože vývoj sa môže vybrať oboma smermi. Zdravotnícke služby musia nachádzať cestičky, ako sledovať kontakty, aby sa im podarilo zachytiť šíriacu sa reťaz,” doplnil Levrat v čase, keď Švajčiarsko, podobne ako ďalšie európske štáty, prakticky denne zachytáva rekordné počty infikovaných.

Lekári, zdravotné sestry a ďalší zdravotnícky personál sa desí novej vlny ochorenia COVID-19, ktorá by ochromila ich pracovný a osobný život. “Tieto tímy boli prvou vlnou dosť vyčerpané. Trochu sa obávame, ale myslím si, že sme celkom dobre pripravení. Pre každého z nás to však predstavuje obrovskú výzvu a zároveň stres,” skonštatoval Levrat.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..