Pellegrini sa stretol s podnikateľom Gučíkom

Peter Pellegrini počas oznamovania svojho odchodu zo strany Smer-SD (Zdroj: SITA)

Predseda strany Hlas Peter Pellegrini sa stretol s Michalom Gučíkom, ktorý má úzke vzťahy s Ivanom Kmotríkom, ako aj s viacerými politikmi. Podľa Gučíka bolo dôvodom ich stretnutia obyčajné blahoželanie Pellegrinimu, ktorý oslávil 45. narodeniny.

Expremiér Peter Pellegrini sa stretol s bývalým riaditeľom televízie TA3 Michalom Gučíkom. Gučík je známy ako mediálny poradca politických lídrov.

Má za sebou tiež rozmanitú minulosť. Od herectva sa po páde komunizmu presunul k podnikaniu vo sfére marketingu a reklamy.

V 90. rokoch spolupracoval so šéfom volebného tímu strany HZDS Alexandrom Rezešom a pomáhal mu tvoriť kampaň.

Nemenej známy je tiež pre svoje vzťahy s podnikateľom Ivanom Kmotríkom, majiteľom TA3, ktorý ho v roku 2010 dosadil do kresla generálneho riaditeľa.

História sa opakuje?

Svoje skúsenosti Gučík dokázal v prípade parlamentných volieb v roku 2016, kedy viedol kampaň strany SNS a zabezpečil jej hladký prechod do parlamentu.

Predsedovi SNS Andrejovi Dankovi však radil aj po voľbách a pomohol mu urovnať koaličné spory so stranou Most-Híd, ktorej vtedy predsedal Béla Bugár. Obaja páni sa svojho času stretli v Gučíkovom byte vo Vrakuni.

Zdá sa však, že Gučíkovým stretávkam s politikmi úplne neodzvonilo. Tentokrát ho fotografi zachytili vo Vrakuni v prítomností expremiéra a šéfa novovzniknutej strany Hlas – SD Petra Pellegriniho.

Blahoželanie alebo opätovné rady?

Po tom, čo novinári z portálu eReport.sk kontaktovali Gučíka a chceli vedieť dôvod tohto stretnutia, bol údajne prekvapený ich záujmom, ale nakoniec odpovedal.

“Mal narodeniny, tak som mu volal a opýtal som sa ho, že kam mu môžem prísť potriasť pravicou. Povedal, že nenaháňaj sa, keď pôjdem náhodou okolo, tak sa zastavím. Potom mi brnkol, že teda ide okolo a či som doma. Takže tak,” vysvetlil Gučík Pellegriniho návštevu.

Podľa výpovede novinárov Pellegrini pred Gučíkovým domov presadol z vládnej limuzíny do jeho auta a išli sa previezť po okolí. Načo bola táto prechádzka dôležitá, ak mu chcel Gučík len potriasť rukou, ani jeden z nich neprezradil.

Čo si o expremiérovi myslí?

Gučík sa však netajil svojimi sympatiami k politikovi: “Pána Pellegriniho poznám dlhé roky a musím povedať, že si ho nesmierne vážim a myslím si, že je to jeden veľmi slušný politik.”

Konšpirácie o tom, že by sa mohol stať novým mediálnym poradcom pre jeho stranu Hlas však odmietol s tým, že je na to pristarý.

“Nie, nie je to určite v kategórii rád. Ja som už človek na penzii. Aké rady by som už len ja rozdával?” dištancoval sa.

—EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

121

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...