Petrík: Aj političky sa môžu fotiť bez podprsenky

Politička Simona Petrík vyjadruje odvážnou fotografiou svoju podporu fínskej premiérke Marinovej. (Zdroj: Facebook)

Na odvážnych fotkách nie je nič zlé, ani ak ste politička, myslí si exposlankyňa Simona Petrík zo strany Spolu. Spoločnosť by podľa nej mala oddeľovať súkromie od profesie političiek a mala by byť rovnako kritická aj k mužom politikom.

Reaguje tak na fínsku premiérku Sannu Marinovú, ktorá čelí kritike za to, že sa dala vyfotografovať bez podprsenky, iba v saku s hlbokým výstrihom.

Kritici na sociálnych sieťach označili toto jej počínanie vzhľadom na jej funkciu ako “nevhodné” a tvrdili, že tým naštrbila svoju dôveryhodnosť.

Rozhorčení fanúšikovia Marinovej jej však začali prejavovať podporu zdieľaním snímok v podobných sakách, ku ktorým pridali hashtag #imwithsanna.

Pridáva sa aj Simona Petrík

Podľa političky zo strany SPOLU je v úplnom poriadku, ak sú političky hodnotené za svoju prácu, pretože v tejto sfére musia zniesť väčšiu mieru kritiky, keďže ide o verejnú službu občanom.

Problém podľa nej nastáva vtedy, ak ľudia nevedia oddeliť jej súkromie od práce a chcú hodnotiť jej rozhodnutia z pozície obyčajnej ženy.

“Ale pokiaľ má verejnosť či médiá pocit, že môžu verejne komentovať, aké je nevhodné, aby som si dala na fb/IG fotku z dovolenky v plavkách alebo mi písať, ako sa mi ale že vôbec nehodia tie moje okuliare, vtedy sa moja tolerancia začína rýchlo blížiť k nule.”

Jej vzorom je Nicholsonová a Čaputová

Petrík uvádza, že sa jej páči, akým spôsobom sa s podobnou kritikou vyrovnali slovenské političky, konkrétne Lucia Nicholsonová a prezidentka Zuzana Čaputová.

“V čom jej dredy narúšajú jej prácu? Prečo by mala druhým vysvetľovať svoj vkus? Podobne takto zhruba pred rokom pretriasané ako škandál odrasty vo vlasoch prezidentky Zuzany Čaputovej.”

Selektívna morálka pri posudzovaní mužov a žien

Jadro tohto problému podľa političky tkvie v tom, že spoločnosť je kritickejšia k ženám ako k mužom.

“Mužom – politikom nikto nevyčíta šediny, plešinu, akné na tvári, väčšie brucho, krivé zuby, či nemoderný oblek. Tak to prosím prestaňme robiť ženám.”

Na záver Petrík uviedla, že chce takéto dvojité vnímanie postavenia mužov a žien búrať, a preto podporuje rozhodnutie premiérky Marinovej o odvážnej fotografii a pridáva svoju fotku na rovnaký štýl aj so spomínaným hashtagom.

POĎME BÚRAŤ ŠKODLIVÉ STEREOTYPYFínska premiérka Sanna Marin sa nechala vyfotiť s lokálnym fínskym šperkom v saku s…

Posted by Simona Petrík SPOLU – občianska demokracia on Friday, 16 October 2020

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...