Draxler založil petíciu za odstúpenie Matoviča

Juraj Daxler (Zdroj: SITA)

Správanie Igora Matoviča nie je hodné funkcie predsedu vlády, zlyhal v boji s koronavírusom a občanom neodškodnil ekonomické dopady krízy. Navyše toleruje excesy predsedu parlamentu Borisa Kollára a neplní svoje sľuby, myslí si exminister školstva Juraj Draxler. Spísal preto petíciu za Matovičovo odstúpenie z postu premiéra.

Bývalý minister školstva zastáva názor, že premiér Matovič nespĺňa charakterové i profesijné kritériá na to, aby mohol byť premiérom.

Na portáli Profesie.com preto založil petíciu za jeho odstúpenie a v súčasnosti zbiera podpisy. Draxler v zdôvodnení petície vysvetľuje, v ktorých oblastiach podľa neho Matovič najväčšmi zlyhal.

Správanie nehodné premiéra

Matovič sa podľa Draxlera nezvláda komunikáciu s občanmi. Namiesto odborného vystupovania, ktoré by bolo podložené dátami zo štatistík a dôvodových správ, uprednostňuje komunikáciu cez Facebook.

Tam sa navyše vyjadruje vulgárne a občanov, ktorí sa nemôžu brániť, obviňuje z vecí, ktoré nespáchali.

“Príkladom bolo zvaľovanie viny za zanesenie infekcie do domova sociálnych služieb konkrétnou pracovníčkou, hoci tá preukázateľne pôvodcom nebola, či rovnako nepravdivé osočenie pendlera dochádzajúceho do susednej krajiny.”

Draxler tiež pripomína, že Matovič je jediný premiér spomedzi štátov EÚ, ktorý svoj titul získal cez plagiát diplomovej práce a preukázateľne neovláda ani len anglický jazyk, ktorý je na úrovni európskej politiky nevyhnutný.

Nezvládol koronavírus ani jeho dôsledky

Premiérovi vyčíta tiež jeho nepripravenosť na druhú vlnu koronavírusu. “Vláda neposilnila trasovacie kapacity, nepripravila jasný plán postupu pri nárastoch, plán kompenzácií, ani ďalšie formy podpory občanov a inštitúcií (napríklad metodické usmernenia škôl pre potreby dištančného vzdelávania).”

Ekonomická pomoc po prvej vlne koronavírusu prišla v porovnaní s európskym priemerom výrazne neskôr a to isté môžeme podľa Draxlera badať aj pri druhej vlne.

Navyše sa podľa neho vláda pri svojom meškaní neopodstatnene vyhovára na notifikačné povinnosti voči Európskej komisii, ktorá takéto schémy schvaľuje extrémne rýchlo.

Tolerovanie káuz Borisa Kollára

Ďalším neakceptovateľným prehreškom je podľa Draxlera jeho postoj ku koaličnému partnerovi zo Sme rodina Borisovi Kollárovi. Ten čelí od nástupu do funkcie predsedu parlamentu viacerým kauzám, v ktorých od neho Matovič nepožaduje vyvodenie zodpovednosti.

“Hlavným koaličným partnerom Igora Matoviča je Sme rodina, strana, ktorej líder figuruje na fotkách s ľuďmi neskôr odsúdenými za členstvo v organizovanej zločineckej skupine. V Európskej únii nie je jediný iný ústavný činiteľ, ktorý by bol v podobnej situácii. Rovnaký človek si dokázateľne vymieňal erotické správy s maloletou.”

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

433

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...