Brexit podľa štúdie inštitútu Ifo postihne najmä britské firmy

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Brexit môže osobitne tvrdo postihnúť britské firmy, keďže mnohé medziprodukty, pre ktoré majú malý výber dodávateľov, dovážajú z Európskej únie.

Vyplýva to zo štúdie, ktorú uskutočnili mníchovský inštitút Ifo a EconPol Europe, sieť 14 výskumných inštitútov. Štúdia sa zaoberala skupinami produktov, pre ktoré existuje len päť alebo menej dodávateľov. EÚ získava necelých 10 percent týchto produktov z Veľkej Británie. Avšak Británia importuje väčšinu týchto produktov z Európskej únie. O výskume informoval inštitút Ifo v tlačovej správe, ktorú zverejnil v piatok.

“Existuje len málo produktov, v prípade ktorých je EÚ v súčasnosti závislá od dodávateľov z Veľkej Británie. Celkovo efekty brexitu budú mať menší vplyv na krajiny 27-člennej EÚ ako na Veľkú Britániu,” uviedla Lisandra Flachová, riaditeľka Centra pre medzinárodnú ekonomiku pri inštitúte Ifo. “Naše výsledky ukazujú, aké dôležité je dosiahnuť obchodnú dohodu, ktorá zredukuje neistotu v obchodných vzťahoch a minimalizuje náklady,” dodala Flachová.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba bol pozitívne testovaný na koronavírus. Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Oznámil to vo svojom profile..