Trump a Biden odpovedali na otázky voličov, niektoré dostali neurčité odpovede

Donald Trump sa pozerá na rúško počas prezidentskej debaty v Ohiu (Zdroj: SITA)

Americký prezident Donald Trump a jeho demokratický oponent v nadchádzajúcich voľbách Joe Biden vo štvrtok obaja vystúpili v televízii a odpovedali na otázky voličov. Večerné podujatia, ktoré sa uskutočnili dva a pol týždňa pred hlavným volebným dňom, ukázali kontrastné rozdiely medzi oboma kandidátmi, ako v názoroch, tak napríklad aj v prístupe k pandémii nového koronavírusu. Obaja sa však miestami priklonili k neurčitým odpovediam, keď prišli na rad náročné otázky.

Trump odpovedal na otázky z floridského Miami v televízii NBC a ako poznamenala agentúra AP, bol, ako zvykne bývať, hlasný a škriepivý. Prezident, ktorý sa sám nakazil koronavírusom a strávil preň aj pár dní v nemocnici, bránil postup jeho administratívy pri riešení pandémie koronavírusu, ktorá si v USA vyžiadala viac ako 215-tisíc mŕtvych.

Následne však vyhýbavo odpovedal na otázku či absolvoval test na ochorenie COVID-19 pred jeho prvou, už neslávne známou, televíznou debatou s Bidenom. Okrem iného odmietol odsúdiť konšpiračné teórie QAnon a popudlivo tak spravil v prípade podporovateľov nadradenosti bielej rasy. Zdanlivo priznal odhalenia v nedávnej správe denníka The New York Times o jeho dlhu, no trval na tom, že nedlží peniaze Rusku ani žiadnym “zlovestným ľuďom”. Šéf Bieleho domu tiež po prvý raz povedal, že bude rešpektovať výsledky novembrových volieb. Po vyjadrení značných pochybností uviedol, že tak spraví, ale chce aby boli poctivé.

Biden, ktorý vystúpil v televízii ABC z Philadelphie v Pennysylvánii, pristupoval k otázkam odlišnejšie a miernejšie ako jeho republikánsky konkurent. Po tom, ako sa jeho 90-minútová debata oficiálne skončila, ešte ďalšiu pol hodinu odpovedal na otázky ľudí v publiku, ktorí nemali túto možnosť počas vysielania, uvádza AP. Niekdajší viceprezident skritizoval Biely dom za reakciu na pandémiu i Trumpovu zahraničnú politiku.

Hoci bol miestami neurčitý, zaviazal sa, že pred volebným dňom povie, či podporuje rozšírenie počtu sudcov najvyššieho súdu, ak demokrati vyhrajú prezidentský úrad a v Senáte a udržia si pozíciu v Snemovni reprezentantov. Biden odmieta na túto otázku odpovedať už niekoľko týždňov, povedal však, že konečné rozhodnutie závisí od schválenia konzervatívnej sudkyne Amy Coney Barrett, ktorá by mohla nahradiť nedávno zosnulú liberálnu ikonu Ruth Bader Ginsburgovú.

Trump s Bidenom sa mali vo štvrtok pôvodne stretnúť osobne v druhej prezidentskej debate v Miami. Tú však zrušili pre prezidentovu nákazu koronavírusom. Komisia, ktorá dozerá na americké predvolebné debaty, následne oznámila, že by sa diskusia mala konať vo virtuálnom priestore, čo Trump odmietol. Obaja napokon pristúpili k diskusii s voličmi.

Tretia prezidentská debata je stále naplánovaná na 22. októbra v Nashville. Biden sa vyjadril, že sa plánuje na nej zúčastniť, ale požiada Trumpa, aby pred príchodom absolvoval test na COVID-19. Ako poznamenal, je to preukázanie slušnosti voči všetkým naokolo, vrátane ľudí, čo nekandidujú.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba bol pozitívne testovaný na koronavírus. Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Oznámil to vo svojom profile..