SZĽH ďakuje za pomoc pre športové kluby. Klubom to vyrieši situáciu len na niekoľko týždňov

Zdroj: SZĽH/Jakub Homoľa

Slovenský zväz ľadového hokeja víta dvojmiliónovú štátnu finančnú injekciu, ktorá predstavuje formu prvej pomoci pre profesionálne športové kluby vrátane hokejových v čase pandémie koronavírusu. Jedným dychom však dodáva, že naďalej bude vyvíjať aktivitu v hľadaní dlhodobých pomocných riešení v takej miere a výške, akú hokej potrebuje.

“Veľmi sa tešíme. Pomoc je nevyhnutná v súčasných kritických chvíľach, pomôže to slovenskému hokeju,“ povedal výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ na webe SZĽH. Ďalšiu sumu nadväzujúcu na štátnu pomoc poskytne hokejovým klubom SZĽH. “Ako sme povedali aj pánovi štátnemu tajomníkovi pre šport, Slovenský zväz ľadového hokeja je súčinný, aby dokázal pomoc sprocesovať čo najefektívnejšie a zároveň okamžite zaslať na kluby,“ pokračoval Kruľ.

Čiastku dva milióny eur si nerozdelia len hokejové kluby, ale všetky športové subjekty. Je príslušné percento, patriace hokeju, dostatočnou náplasťou na rany, ktoré dlhodobo spôsobujú opatrenia proti šíreniu koronavírusu? “Nie úplne. Čiastočne rieši situáciu na niekoľko ďalších týždňov. Stále však platí, že sa snažíme nájsť koncepčné riešenie, ktoré pomôže hokeju počas celej sezóny. Mali sme diskusie s pánom štátnym tajomníkom i ďalšími ľuďmi z ministerstva školstva s cieľom nájsť dlhodobé riešenie. Niekoľko návrhov zaznelo vrátane konkrétneho z našej strany. Verím, že v najbližších dňoch docielime pomoc, ktorá pomôže hokeju dlhodobo v takej miere a výške, akú potrebuje,“ doplnil Peter Kruľ pre hockeyslovakia.sk.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice..