Marleau si ide po historický zápis v NHL

Patrick Marleau (Zdroj: SITA)

Patrick Marleau sa druhýkrát vracia do svojho osudového klubu. Žraloci zo San Jose s ním podpísali kontrakt na jeden rok.

Už 41-ročný Kanaďan absolvuje svoju 21. sezónu v drese Sharks. Marleau bude mať, samozrejme, inú úlohu ako v minulosti a v takom vyspelom hokejovom veku od neho priaznivci klubu nemôžu očakávať ďalší 30-gólový príspevok. To odráža aj jeho jednoročný kontrakt, ktorý mu dá ligové minimum 700 000 dolárov.

Prekoná známeho Mr. Hockey?

Dvojnásobný olympijský víťaz je rekordmanom v drese Sharks. Nazbieral 1102 bodov a 518 gólov. Tých presilovkových nastrieľal 161 v asistenciách. V asistenciách je druhý za legendou Joeom Thorntonom. Ten ich nazbieral 584. V počte zápasov je rodák zo Swift Currentu bezkonkurenčne nedostihnuteľný. Na konte má zatiaľ 1723 zápasov a len osem zápasov mu chýba na historicky štvrtého Rona Francisa. Len 44 zápasov mu chýba na rekordmana Gordieho Howa, ktorý brázdil ľad ešte po päťdesiatke.

“Patrick je jedným z najikonickejších hráčov v histórii San Jose Sharks. Je jedným z najuznávanejších veteránov v NHL,“ uviedol generálny manažér Sharks Doug Wilson.

Skúsený útočník bude rozdávať v kabíne cenné skúsenosti, ktoré môžu opäť dopomôcť Sharks k finále. Jeho vystupovanie je inšpiratívne a jeho skúsenosti rezonujú u mladých hráčov. Vie streliť gól, vie prihrať a je to neobyčajný srdciar.

Rekordéri v počte odohratých zápasov

Zdroj: Twitter

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

8

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice..