Sväté omše budú aj naďalej za účasti najviac šiestich ľudí, povolené je tiež spovedanie, vraví arcibiskup

Stanislav Zvolenský (Zdroj: SITA)

Omše sa budú môcť konať za účasti šiestich ľudí a pri dodržiavaní hygienických opatrení bude možné aj spovedanie, uviedol arcibiskup a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislav Zvolenský v televízii LUX.

Takéto ohlásenie prišlo krátko po tom, čo premiér Igor Matovič uviedol, že nebude brať do úvahy pripomienky biskupov a bohoslužby budú zakázané úplne.

Slovensko sa totiž týmto zákazom stalo európskym unikátom v tom, že sväté omše sa mali sláviť bez prítomnosti veriacich, čomu biskupi oponovali, keďže nebol potvrdený žiaden prenos nákazy počas omší.

Premiér tieto argumenty odmietol vziať do úvahy, pretože bohoslužieb sa podľa neho zúčastňujú najmä starší ľudia, ktorí sú rizikovou skupinou.

Nastala nečakaná zmena

Napriek tomu včera arcibiskup Stanislav Zvolenský prišiel s odlišnou správou než Matovič a tvrdil, že úplný zákaz bohoslužieb sa nedeje.

“Najnovšia informácia je tá, že bude možné sláviť sväté omše v kostoloch s prítomnosťou šiestich ľudí,” ozrejmil Zvolenský.

Veriaci podľa neho dokázali svoju disciplínu aj počas prvej vlny koronavírusu, a preto sa pri opätovnom dodržaní hygienických pravidiel budú omše slúžiť pri najvyššom počte, aký je povolený na združovanie ľudí.

Bohoslužieb sa tak budú môcť zúčastniť okrem kňaza aj veriaci, za ktorých je obetovaný úmysel slávenej svätej omše. Arcibiskup tiež uviedol, že bude povolené aj spovedanie a to pri primeranom množstve ľudí.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter